Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Oferta agroturystyczna

Us³ugi agroturystyczne

Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach świadczy usługi agroturystyczne dla Gości z różnych grup wiekowych. Nawet podstawowe usługi, związane z działalnością jeździecką, są adresowane zarówno do dzieci (nawet w wieku przedszkolnym), poprzez młodzież szkolną i akademicką, aż do wieku seniora.

Dla dzieci najmłodszych proponujemy animacje z zakresu poznawania zmysłów zwierząt oraz ich zachowań oraz oprowadzanie w siodle zarówno na koniach rasy huculskiej, jak i na osiołkach. 

Dla młodzieży szkolnej, akademickiej oraz osób dorosłych, proponujemy zarówno naukę jazdy konnej od podstaw, wycieczki terenowe pięknymi szlakami Tęczyńskiego Parku Krajobrazowego,jak i rajdy konne jedno i wielodniowe.

Dla wszystkich grup wiekowych szczególną atrakcję stanowią wycieczki zaprzęgami konnymi (w zimie kuligi), połączone z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

Stadnina posiada 36 miejsc noclegowych, z czego 19 w pokojach od 2 do 8 osobowych, natomiast pozostałe  na wspólnej sali. Świadczymy usługi gastronomiczne, oferując całodzienne wyżywienie,dania z grilla, kociołków oraz dania specjalne. Preferujemy kuchnię domową oraz ludową. Rozwinięciem naszej oferty gastronomicznej są Kiermasze Przedświąteczne,na których można zakupić domowe wędliny, wypieki oraz przetwory owocowo-warzywne. Podstawę przygotowywanych dań stanowi własny ogród ekologiczny oraz nabiał pozyskiwany z przydomowej produkcji. Przez cały sezon wegetacyjny można w Stadninie zakupić zarówno świeże warzywa, jak i przetwory owocowo-warzywne, a także mleko kozie i sery.

Znaczne zainteresowanie towarzyszy naszej ofercie w zakresie uprawy i stosowania (głównie w żywieniu) ziół, w tym wielu gatunków dziko rosnących. Wytwarzane w naszym gospodarstwie syropy z kwiatu mniszka lekarskiego oraz kwiatu i owoców czarnego bzu, oskoła brzozowa oraz sałatki wiosenne sporządzane z dzikich ziół, zdobyły sobie już zasłużone uznanie.

Dużą atrakcję Stadniny stanowią interesujące zbiory etnograficzne, obrazujące życie codzienne w dawnej wsi. Posiadamy także interesujące zbiory ceramiki ludowej, strojów ludowych, w tym także z terenów dawnej Huculszczyzny.

Przyjmujemy zarówno grupy zorganizowane,jak i indywidualnych turystów. Oferujemy dogodny,bezpłatny parking, salę kominkową na ok. 30 - 35 osób oraz drewniane, zadaszone pawilony. Dla konnych grup oferujemy ponad 20 zadaszonych stanowisk dla koni, oraz oczywiście kwatery i wyżywienie dla jeźdźców.

Dodatkową atrakcję wypoczynku w Nielepicach stanowią:

  • kryte kortów tenisowe w Rudawie                      3 km.
  • piękny, XIII/XIV w. kościół w Rudawie               3 km.
  • zalew w Kryspinowie (kąpiele, sporty wodne)      7 km.
  • kryty basen kąpielowy (Zabierzów)                   7 km.
  • pole golfowe (Paczółtowice)                           15 km.
  • ruiny zamku Tęczyńskich w Rudnie                 17 km.
  • ogród-arboretum w Brzoskwini                         1 km.
  • oznakowane szlaki piesze, rowerowe i konne
Na podkreślenie zasługuje bliskość portu lotniczego w Balicach (Ok. 5 km.) oraz zjazdu z autostrady A-4 (ok. 5 km.), jak i dogodne połączenia z Krakowem,odległym zaledwie o ok. 15 km.

Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach została dwukrotnie (w latach 2010 oraz 2013) laureatem indywidualnego Wyróżnienia w Plebiscycie p.n. Wielkie Odkrywanie Małopolski w kategorii Gospodarstwo Agroturystyczne oraz Chata z Klimatem. W 2015 r. wraz z 14 czołowymi ośrodkami jeździeckimi z terenu Małopolski, Stadnina zdobyła główny laur (I nagrodę) w wymienionym Plebiscycie oraz Wyróżnienie "Odys" (2016 r) za najlepszy produkt turystyczny.

Stadnina posiada Certyfikat Ośrodka Górskiej Turystyki Jeździeckiej afiliowanego przy ZG PTTK,jak również Certyfikaty Gospodarstwa Agroturystycznego oraz Zagrody Edukacyjnej.

Bezpośredni kontakt: Marian Mikołajewicz  12 283 87 26
                                

 

    Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl