Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Oferta agroturystyczna

Rajdy konne wielodniowe.

Rajdy wielodniowe są organizowane bez względu na porę roku (bywały także w zimie). Warunkiem zorganizowania rajdu jest uczestnictwo minimum 5 osób oraz zgłoszenie terminu z wyprzedzeniem ok. 1 miesiąca przy rajdach wielodniowych, lub 2 tygodni przy rajdach weekendowych.

Trasy rajdu są podzielone na etapy o różnej skali trudności oraz różnym czasie przejazdu (od 4 do ok. 10 godzin jazdy konnej dziennie). Na każdym etapie jest zapewniony nocleg, stanowiska dla koni oraz oczywiście wyżywienie dla jeźdźców i koni. Czas trwania rajdu zależy od jego uczestników i może wynosić od 1 dnia do 12 dni. Stadnina zapewnia każdej grupie rajdowej doświadczonego przewodnika.

Możliwe jest również zorganizowanie rajdu trasą inną, aniżeli Szlak Transjurajski (np. Gorce, Beskid Niski, Beskid Wyspowy, Bieszczady, Polesie, Roztocze, a nawet trasy w Słowacji oraz na Węgrzech).), jednak w takich przypadkach obowiązuje indywidualna kalkulacja cenowa. 

Stadnina organizuje również mini-rajdy, trwające 5 - 6 godzin, prowadzące na ogół pięknymi trasami najbliższych okolic, głównie Garbu Tenczyńskiego oraz Dolinek Jurajskich. W okresie wakacji mini-rajdy są organizowane w  soboty, lub w niedziele.

Aktualnie oferujemy również "rajdy gwiaździste", w szczególności w okresie przedłużonych weekendów, które mogą trwać od 1 - 5 dni. Zakwaterowanie i wyżywienie zapewnia nasza Stadnina. Trasy dzienne wynoszą od 6 - 8 godzin jazdy konnej, z popasem połączonym ze smacznymi daniami z kociołka. Po zakończeniu rajdu na uczestników czeka wiele atrakcji na terenie Stadniny (ogniska, rozgrywki w "polo", inne zabawy konne, strzelanie z łuków tradycyjnych itp).

Stadnina jest także przygotowana do przyjmowania grup rajdowych z zewnątrz. Oferujemy ponad 20 stanowisk dla koni pod zadaszeniem oraz oczywiście zakwaterowanie i wyżywienie dla jeźdźców. 

Aktualna cena za 1 dzień rajdu wielodniowego, z noclegiem i wyżywieniem na trasie, wynosi od 200 do  250 zł za 1 osobę, w zależności od kosztów zakwaterowania na poszczególnych etapach. Cena ta nie obejmuje kosztów przewozu koni z dowolnego odcinka rajdu do bazy. Dla większych grup rajdowych możliwe atrakcyjne upusty cenowe.

Cena za 1 godzinę udziału w mini-rajdzie jest negocjowana, w zależności od trasy rajdu oraz dodatkowych atrakcji oferowanych uczestnikom. Zazwyczaj jednak wynosi 130 zł za udział w rajdzie, wraz z posiłkiem na trasie.

    Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl