Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Oferta agroturystyczna

Organizacja imprez okoliczno¶ciowych.

Stadnina organizuje na swoim terenie imprezy okolicznościowe, towarzyskie i rodzinne, z udziałem koni, lub bez. Oferujemy wynajem sali z zapleczem kuchennym, miejsc noclegowych, terenu do organizacji ognisk oraz zabaw na wolnym powietrzu. Ceny imprez są negocjowane indywidualnie, w zależności od ich programu, czasu trwania, a przede wszystkim od rodzaju zamawianych dań.

Organizowane są także zawody sportowe, pokazy oraz gonitwy konne, z bezpłatnym wstępem. Pokazy te są połączone z degustacją smacznych posiłków, w znacznej mierze wywodzących się z kuchni pasterskich różnych krajów. Zapowiedzi takich imprez są podawane zawsze w "wiadomościach". Stadnina wprowadziła sprzedaż smakołyków ludowych  z "Nielepickiej Spiżarni", obejmującej m. innymi domowy smalec w różnych smakach, przetwory z aromatycznych jabłek, dyni, aronii, wiśni, marynaty z grzybów leśnych oraz z warzyw z domowego ogrodu, chipsy jabłkowe, pierogi domowe z różnym nadzieniem, gołąbki w dużym wyborze, smakowite "zestawy świąteczne" z domowymi wędlinami i ciastami. Wszystkie smakołyki "Nielepickiej Spiżarni" są prezentowane w pięknych, ludowych opakowaniach. Zwracamy dużą uwagę, by surowce niezbędne do sporządzania tych smakołyków pochodziły z ekologicznych upraw i hodowli. Temu służy m. innymi uprawa własnego ogrodu warzywno-ziołowego oraz hodowanie własnego drobiu nieśno-mięsnego. Duży udział w naszej kuchni mają także dziko rosnące zioła oraz owoce polne i leśne.

Stadnina rozpoczyna cykl spotkań edukacyjnych dla dzieci i młodzieży szkolnej, obrazujących życie i pracę w dawnej wsi, jak również piękno kultury ludowej. Na spotkaniach prezentujemy stare eksponaty autentycznych narzędzi ludowych rzemieślników, a młodzież ma okazję spróbowac swych sił w zawodach garncarza, tkacza, kowala a nawet ... cieśli. Organizowane są także spotkania poświęcone pięknej sztuce suszenia i barwienia roślin oraz układania z nich wspaniałych bukietów. Spotkania te są uzupełnione ofertą odwiedzin w "Ogrodzie Brzoskwinia", gdzie można podziwiać żywe, wspaniałe kwiaty, krzewy i drzewa. Wszystkie spotkania edukacyjne są uzupełnione chwilami relaksu w postaci wycieczek konnymi zaprzęgami oraz oprowadzaniem dzieci w siodle.

Pokazy konne organizowane poza terenem stadniny mogą obejmować przejazdy w siodle, wycieczki zaprzęgami konnymi, skecze i zabawy z udziałem koni oraz tresurę koni. Ceny za organizowanie pokazów są negocjowane indywidualnie.

    Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl