Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Wiosna na dobre zagościła w Nielepicach!

01.04.2017
Na szczęście, dni są wyraźnie dłuższe i cieplejsze, bowiem przybywa nam wiosennych zajęć związanych z uprawami, jak i z obsługą naszych Gości. Jesteśmy już po nawożeniu oraz wiosennych pracach pielęgnacyjnych na pastwiskach. Można sądzić, że ok. 10 kwietnia konie wyjdą na pastwiska. Monotonię chłodnych dni przedwiośnia urozmaiciły nam wizyty niezwykle miłych Gości z Francji. Wczoraj gościliśmy, kolejną, trzecią już w tym roku grupę sympatycznych uczniów Szkoły Hodowli i Użytkowania Koni w Noyant de Touraine. W nadchodzącą sobotę natomiast odwiedzą nas studenci kierunków turystycznych  z Ukrainy, Białorusi i Mołdawii. 

Nie oznacza to, że zaniedbujemy krajowych Gości. Już w najbliższy wtorek i czwartek, odbędą się warsztaty z wykonywania palm wielkanocnych, przeznaczone dla dzieci. Poprowadzi je zaprzyjaźniona z naszą Stadniną artystka malarz i ceramik, Teodora Woyciechowska. Dzisiejszy dzień był pełen weekendowych gości, spragnionych konnych wrażeń. Jutro będzie jeszcze ciaśniej! Na szczęście, wspomaga nas teraz nowy instruktor, pan Wiktor FABECK (667 985 979), który jest do dyspozycji zarówno w dni weekendowe, jak i w środku tygodnia. Ufamy, że szybko pozyska swoich fanów.

Myślami jednak jesteśmy coraz częściej przy Świętach Wielkanocnych. Już teraz przygotowujemy świąteczne wędliny (można składać zamówienia) oraz przygotowujemy się do ponownego uruchomienia pieca chlebowego. Mamy nadzieję, że wielu naszych Gości odwiedzi nas w czas Świąt, skosztuje naszych smakołyków oraz odwiedzi (chyba już na pastwiskach) swych czworonożnych ulubieńców.
Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl