Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Już tylko 75 dni do rozpoczęcia WAKACJI !!!

10.04.2017
Jak co roku, od ponad już 20 lat, organizujemy letnie wakacje w siodle dla dzieci i młodzieży. Co więcej, od kilku lat przyjmujemy także na obozy jeździeckie dzieci wraz z rodzicami. Co ciekawego w tegorocznej ofercie?
Standardowo zapewniamy zakwaterowanie, pełne wyżywienie (4 posiłki dziennie), minimum 2 godziny jazdy konnej dziennie (bez względu na poziom umiejętności jeździeckich), wiele zajęć z zakresu pielęgnacji koni, ich żywienia, sposobów przygotowywania do pracy. Zapewniamy wszystkim uczestnikom obozów polisy ubezpieczenia w zakresie NNW, natomiast instruktorzy i wychowawcy będą posiadali polisy ubezpieczeniowe w zakresie Odpowiedzialności Cywilnej. Korzystając z faktu, że w miesiącu lipcu dyżur instruktorski będą pełniły - Paulina Adamska oraz Maja Zdanowska (studentka III roku wydz. Weterynarii), wiele zajęć poświęcimy poznawaniu fizjologii i psychiki koni. W miesiącu sierpniu dyżur instruktorski będzie pełnił m. innymi Wiktor Fabeck, który będzie nas zapoznawał z naturalnymi metodami pracy z koniem oraz ... posługiwaniem się łukiem tradycyjnym.
Oprócz zajęć konnych, proponujemy także wiele innych zabaw i animacji, przybliżających "obozowiczom" zarówno kulturę ludową (zajęcia ceramiczne, warsztaty bukieciarskie i wikliniarskie, animacje z historii chleba oraz własne próby wykonywania prawdziwych wypieków), jak i rodzimą przyrodę (warsztaty z rozpoznawania dziko rosnących roślin jadalnych i leczniczych, wycieczka do ogrodu-arboretum w Brzoskwini, wycieczki do pobliskich lasów z bardzo ciekawymi, archaicznymi zbiorowiskami roślinnymi). Większość wycieczek odbędziemy zaprzęgami konnymi, lecz wyjedziemy także na basen kąpielowy oraz do jurajskich jaskiń (tym razem busem). Raz na dwa tygodnie będziemy organizowali całodniowy rajd konny, z popasem i smacznym posiłkiem w terenie) w pięknych plenerach Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego. Na miejscu będą dostępne zarówno boisko do siatkówki plażowej, jak i mini basenik dla ochłody. Cały czas będzie także dostępny plac zabaw dla dzieci z wieloma przeszkodami sprawnościowymi.

Zgłoszeń można dokonywać telefonicznie (12) 28 38 726, e-mailowo stadnina@nielepice.com.pl lub tradycyjną korespondencją Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach, Nielepice Al. Brzozowa, 32-064 Rudawa.
Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl