Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

XIX Sejmik Przodowników Górskiej Turystyki Jeździeckiej PTTK.

14.04.2015
W dniach 10 - 12 kwiecień 2015 r, Ośrodek Wypoczynkowy "Orle Gniazdo Hucisko" k/Włodowic, gościł niemal 200-osobową grupę Przodowników i organizatorów Górskiej Turystyki Jeździeckiej PTTK. Zjechali Goście z terenu całej Polski, także z terenów nizinnych, gdzie turystyka konna organizowana w strukturach PTTK dopiero zaczyna nabierać znaczenia.
Świętowano Jubileusz 25 lat istnienia turystyki jeździeckiej w PTTK!
Jubileusz, jak zwykle skłaniał do wspomnień i refleksji zarówno inicjatorów, jak również aktualnych organizatorów i działaczy tego ruchu. 

25 lat, to spory szmat czasu. Wystarczająco długi, by zatarły się w pamięci początkowe spory co do przyszłego kształtu turystyki konnej, w szczególności górskiej, prowadzone w gronie pierwszych jej animatorów. Wystarczająco długi, by wyrosło i okrzepło na rajdowych trasach nowe pokolenie entuzjastów tej formy rekreacji i wypoczynku. Dobrze jednak, że do dziś pozostał "kamień milowy"  na tej niełatwej trasie  -  Marek KRZEMIEŃ, Honorowy Przewodniczący Komisji GTJ ZG PTTK. To jedno z najważniejszych nazwisk, jakie dziś powinno zostać odnotowane, obok aktualnego Przewodniczącego Komisji, Witolda ROSY. Ważne jest, że istnieje nieprzerwana więź pomiędzy twórcami pomysłu, a jego realizatorami. Co więcej, wciąż rozwijane są nowe inicjatywy, czego najlepszym przykładem są znakomicie rozwijające się zawody TREC.

Tak znaczący Jubileusz skłaniał także do uhonorowania pamiątkowymi Medalami, Odznakami oraz Podziękowaniami, osób szczególnie zasłużonych w rozwoju tej formy turystyki jeździeckiej.
Miło nam donieść, że w gronie osób wyróżnionych, znaleźli się także 
przedstawiciele naszej Stadniny:
-    Złotą Odznakę "Zasłużony w pracy PTTK wśród młodzieży" otrzymał 
     Andrzej MIKOŁAJEWICZ
-    Srebrny Medal "Za krzewienie górskiej turystyki jeździeckiej w
     strukturach PTTK" otrzymali Barbara i Marian MIKOŁAJEWICZ
-    Brązowy Medal za "Za krzewienie górskiej turystyki jeździeckiej w
     strukturach PTTK" otrzymał Andrzej MIKOŁAJEWICZ
-    Podziękowanie "Za wysiłek włożony w organizację zawodów TREC
     PTTK" otrzymali Agnieszka ZBOROWSKA oraz Andrzej
     MIKOŁAJEWICZ
-    Dyplom honorowy PTTK "jako wyraz szczególnego uznania za pomoc
     i współdziałanie" otrzymała Agnieszka ZBOROWSKA.
Miło jest też dodać, że Magda STEMPEK-GRUSZKA, ze Stajni Terenowo-Rajdowej w Nawojowej Górze, przez wiele lat związana z naszą Stadniną, a dziś prowadząca własną Stajnię, otrzymała Brązową Odznakę "Zasłużony w pracy PTTK wśród młodzieży".
Serdecznie dziękujemy za tak liczne i znaczące wyróżnienia, które zobowiązują naszą Stadninę do kontynuowania wysiłków dla rozwoju górskiej turystyki konnej.


Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl