Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Sezon wiosenny rozpoczęliśmy w międzynarodowym gronie.

18.04.2015
Wiosnę rozpoczęliśmy zgoła niemrawo. Nie wyszło nam kilka "transferów", pogoda też nas nie rozpieszczała. Próbujemy jednak odnaleźć się w tej sytuacji, tym bardziej, że "za kołnierzem" mamy pierwsze w tym roku zawody w konkursie T.R.E.C. oraz .... oczywiście letnie wakacje.

"Odpukać"!  próbujemy ponownie stabilizować kadrę. Jest Agnieszka, jest Sylwia, jest także Staszek. Z całą pewnością także Andrzej wspomoże nas swym dużym doświadczeniem, w szczególności w powrocie na trasy rajdowe, ale także w szukaniu ciekawych form pracy z koniem.

Otrzymujemy coraz więcej ofert dotyczących organizacji zajęć "edukacyjno-rekreacyjnych" dla szkół i przedszkoli.
Do tych pozytywów należy dodać kilka spotkań, jakie zrealizowano w Stadninie z udziałem zagranicznych Gości.
Zaczęło się skromnie, lecz niezwykle sympatycznie. Zorganizowano w Stadninie Urodziny uroczej Anny, mieszkanki Londynu. Niemal cały dzień Anna poznawała zachowania naszych koni, uczyła się przyjaźni z nimi, przygotowywania do kontaktu z człowiekiem oraz do jazdy. Dzień skończył się pełną satysfakcją w postaci samodzielnej jazdy, zarówno "na oklep" jak i w siodle, oczywiście w asyście Agnieszki.

Wczoraj gościliśmy ok. 30-osobową grupę uczniów z zaprzyjaźnionej Szkoły w Noyant de Tourain (Francja), którym oprócz jazdy konnej, zaproponowaliśmy zajęcia z wikliniarstwa, jak i z kultury ludowej Huculszczyzny. Młodzież z Francji z wielkim zainteresowaniem poznawała tajniki niełatwej pracy "wikliniarza", wykonywała we własnym zakresie próby sporządzenia przynajmniej podstawy koszy wiklinowych. Z wielkim zainteresowaniem słuchano także oryginalnej muzyki huculskiej, prezentowanej przez naszego Przyjaciela, Piotra Kłapytę, opowieści o historii i kulturze Hucułów, historii koni huculskich. Gromkimi brawami francuska młodzież dziękowała za bogaty program i serdeczne przyjęcie.

Dzisiaj powitamy kolejną grupę Gości, tym razem z Białorusi, Mołdawii oraz z Ukrainy. Oprócz rekreacyjnego programu tej wizyty, zorganizujemy, na życzenie Gości, wykład i dyskusję na temat organizacji i funkcjonowania gospodarstw agroturystycznych. Mamy nadzieję, że nasze doświadczenia pomogą dzisiejszym Gościom w zorganizowaniu w swoich środowiskach atrakcyjnych form wypoczynku dla swoich klientów.


Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl