Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Sylwia STINIA z SKH w Nielepicach zwycięzcą V Konkursu Konia Turystycznego TREC PTTK.

11.05.2015
Zawody w konkurencji Konia Turystycznego TREC PTTK w Nielepicach zgromadziły tym razem 13 jeźdźców i koni. Reprezentowane były 3 ośrodki jeździeckie: Ośrodek Rekreacji i Rehabilitacji Konnej "Tabun" przy MDK "Dom Harcerza" z Olszanicy, Stajnia Rajdowo-Terenowa z Nawojowej Góry oraz Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach. Ponadto, startowały także osoby niezrzeszone.

W sobotę, przy ciepłej, wiosennej pogodzie, zawodnicy wyruszyli na 21-kilometrowy rajd konny na orientację (faza P.O.R.), wiodący malowniczymi trasami Garbu Tęczyńskiego. Trasa rajdu wymagała od zawodników dobrej orientacji w terenie oraz uważnego czytania mapy. Nie obyło się więc bez pomyłek oraz istotnych opóźnień w przejazdach. Ten fragment zawodów najlepiej pokonały: Alicja Furtak i Olga Pawełczyk z Ośrodek Rekreacji i Rehabilitacji Konnej "Tabun" przy MDK "Dom Harcerza" z Olszanicy oraz Sylwia Stinia ze SKH w Nielepicach, uzyskując 193 pkt. na 240 możliwych. 

W niedzielę rozegrano dwa pozostałe konkursy: cross w terenie (faza P.T.V.) oraz kontrolę tempa przejazdu (faza M.A.). Cross, w pięknej scenerii nielepickich skałek, składał się z 16 przeszkód terenowych, które najpewniej pokonała trójka amazonek z SKH Nielepice (Agnieszka Mitera 111 pkt. oraz Sylwia Stinia i Danuta Borodiuk po 106 pkt.). Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania w tej konkurencji wynosiła 160. Zwycięzcą fazy M.A. (kontrola tempa przejazdu, rozegranej podczas rzęsistego deszczu, została Olga Pawełczyk (Ośrodek Rekreacji i Rehabilitacji Konnej "Tabun" przy MDK "Dom Harcerza" z Olszanicy), gromadząc 42 pkt na 60 możliwych do uzyskania.

W klasyfikacji łącznej, zwycięzcą Konkursu została Sylwia STINIA ze SKH w Nielepicach, uzyskując 310 pkt. II miejsce zajęła Alicja FURTAK z KJ "Tabun" w Olszanicy, uzyskując 292 pkt, natomiast III miejsce zajął Mateusz Arak ze Stajni Rajdowo-Terenowej Nawojowa Góra, gromadząc 291 pkt.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom gorąco dziękujemy za udział w zawodach.

Serdeczne podziękowania należą się także ekipie sędziowskiej, pracującej pod kierunkiem Katarzyny SMÓŁKI oraz Andrzejowi MIKOŁAJEWICZOWI, głównemu autorowi i wykonawcy tras Konkursu.
Wiele ciepłych słów należy skierować pod adresem niezwykle sympatycznej ekipy 6 sędziów z dalekiego woj. warmińsko-mazurskiego, gdzie konkursy TREC PTTK dopiero zdobywają swe obywatelstwo oraz Zbyszka Widulińskiego, który tradycyjnie już bawił Gości swym śpiewem i graniem w czasie wieczornych, "nielepickich posiadów", a także Jowicie i Leszkowi Lech oraz Jackowi Jasińskiemu za opowieści o swoich konnych wyprawach po Maroku i Gruzji.
Dziękujemy Sylwii Piwowarskiej z Amigo Sklep Jeździecki za ufundowanie nagród.

Marcinowi Ciołczykowi dziękujemy serdecznie za przygotowanie materiałów promocyjnych.

Zapraszamy do lektury relacji z zawodów TREC PTTK autorstwa Ani Korfel i Roberta Stój.


Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl