Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Lis został schwytany ! Zwycięzcą Gonitwy - 2014 została Agnieszka CYWICKA na własnej klaczy "Nordica".

17.11.2014
Mimo bardzo późnego terminu rozegrania HUBERTUSA - 2014 (z przyczyn tłumaczyliśmy się we wcześniejszych komunikatach), pogoda była dla nas niezwykle łaskawa. Drobny deszczyk zaczął padać dopiero długą chwilę po zakończeniu imprezy.

Na starcie do Gonitwy stanęło 31 koni, z czego 10 reprezentowało Stajnię Rajdowo-Terenową w Nawojowej Górze, 4 Ośrodek Rekreacji i Rehabilitacji Konnej "Tabun" w Olszanicy, natomiast pozostałe konie reprezentowały SKH w Nielepicach.
"Lisem" została młodziutka Ola BłASZCZAK ze szkółki jeździeckiej naszej Stadniny, na równie młodej klaczy "Nelly", masterem Agnieszka MITERA na wałachu "Faral", kontrmasterem Monika Wiśniewska na wałachu "Konar".
Młodzieżową rekordzistką Gonitwy została jednak niespełna 5-letnia Emilka, dosiadająca swą ulubioną klacz-profesor, ponad 21-letnią "Iberię". To była piękna para !

Niewielkie wzrostem konie z ORiRK "Tabun" z Olszanicy (dwa hucuły, kuc i piękna klaczka rasy fiording) oraz z naszej Stadniny, miały stanowić tło dla dla dużych, szybkich koni z Nawojowej Góry. Nikt nie brał pod uwagę niespodzianek. "Lisiczka" Ola w bardzo dojrzały sposób prowadziła Gonitwę, zaliczając wszystkie 3 "nory", lecz w finale imprezy uległa ... bardzo szybkiej, dobrze wytrenowanej klaczy trakeńskiej "Nordica", będącej własnością Agnieszki CYWICKIEJ, instruktorki w naszej Stadninie. Zwyciężczyni Gonitwy otrzymała szczere, należne gratulacje oraz lisią czapę, stanowiącą już zwyczajową nagrodę "hubertusową" w Nielepicach. Miło będzie, na przyszłorocznym HUBERTUSIE zaprezentować tak dobrego jeźdźca i tak dobrą klacz w roli kolejnego "lisa".
Miło jest też podkreślić bardzo sportową postawę wszystkich jeźdźców biorących udział w Gonitwie, jak również licznych kibiców dopingujących swoje ekipy. Dobrym efektem takiej postawy jest fakt, że tradycyjnie już w nielepickim Hubertusie uniknięto kontuzji koni i jeźdźców, a drobne "kontakty z glebą" nie były ani bolesne, ani kłopotliwe.

Zwyczajowo już, po zakończonej Gonitwie, jej uczestnicy i Goście zostali częstowani smacznym jadłem i napojami. Nawiązano bliższe, bardzo sympatyczne kontakty zarówno z ekipą z ORiRK w Olszanicy, jak i ze Stajni w Nawojowej Górze, które powinny skutkować większą liczbą wspólnych spotkań oraz wspólnych, konnych imprez.
"Huculskim" akcentem imprezy były piękne stroje ludowe z Huculszczyzny, prezentowane przez mastera i kontrmastera Gonitwy oraz niespodziewana wizyta w Stadninie młodego małżeństwa z huculskiego Zakarpacia. 

Komunikaty:
1.  Zakończyła pracę szkoleniową w Stadninie pani Danuta Borowy-
     Dyrdycka. Za okres, w którym prowadziła szkolenie "szkółki
     jeździeckiej" serdecznie dziękujemy. Wyrażamy także nadzieję, na
     kontynuowanie kontaktów z młodzieżą naszej "szkółki"
     oraz na częste wizyty we wdzięcznej za Pani wysiłki Stadninie.
2.  W najbliższą sobotę (22 listopad) 4-osobowa reprezentacja naszej
     Stadniny weźmie udział w Hubertusie organizowanym przez OJK
     "Santos" w Zabierzowie. 
3.  Zapowiadamy, że w dniu 20 grudnia (sobota) odbędzie się w
     Stadninie tradycyjne spotkanie wigilijne z udziałem kadry
     instruktorskiej, młodzieży ze "szkółki" oraz Przyjaciół Stadniny.

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl