Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Oczekiwany koncert huculskiego zespołu N. Iljuka odbędzie się 13 grudnia b.r.

24.11.2014
Z miesięcznym "poślizgiem" zawita u nas zespół huculski N. Iljuka z Wierchowyny. Huculi będą gościli w Krakowie zaledwie dwa dni, z czego jeden wieczór poświęcą na koncert starej muzyki kolędniczej w sali ZG PTTK w Krakowie, ul. Jagiellońska 6, natomiast w sobotę zagrają dla nas oraz (wieczorem) w klubie UR w Krakowie.
Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników kultury huculskiej, a w szczególności ich osobliwej muzyki. Nikołaj Iljuk gościł już kilkakrotnie w naszej Stadninie, prezentując piękno stroju huculskiego, dawnej muzyki i tańca.  Serdecznie zapraszamy!

Pragniemy połączyć występ muzyczny Hucułów ze skromnym Kiermaszem
Przedświątecznym, na którym zaprezentujemy zestaw domowych wędlin oraz marynat (głównie grzybowych). Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych w postaci jazd konnych oraz smacznych słodyczy.

Przypominamy także o zapowiadanej w poprzednim komunikacie "Wigilii w Stadninie". Uroczysty wieczór odbędzie się w dniu 20 grudnia b.r ok. godz. 16:00 Serdecznie zapraszamy wszystkich członków "szkółki jeździeckiej" wraz z rodzicami oraz kadrę instruktorską.

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl