Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Ola BŁASZCZAK zwycięzcą zawodów T.R.E.C w Nielepicach !

29.09.2014
Kolejne zawody w konkurencji Konia Turystycznego T.R.E.C. rozegrano na terenie SKH w Nielepicach. Startowało 14 zawodników z 3 stajni: Młodzieżowy Dom Kultury - K. J. "TABUN" w Olszanicy, Stajnia Rajdowo-Terenowa w Nawojowej Górze, SKH w Nielepicach oraz 3-osobowa reprezentacja Szkoły Hodowli Koni w Noyant de Tourain (Francja).
Tym razem pogoda była niezwykle łaskawa, w szczególności w niedzielę. Pozwoliło to, wraz z wyjątkowo pięknymi plenerami w jakich rozgrywano zawody, na stworzenie miłej, kameralnej atmosfery turystycznego spotkania oraz na osiągnięcie wartościowych wyników sportowych startujących zawodników.

Spotkanie rozpoczęło się w sobotę, odprawą weterynaryjną oraz rajdem na orientację (faza POR) na dystansie 21 km . Ta konkurencja sprawiła szczególny kłopot Gościom z Francji, niezwykle uroczym i sympatycznym dziewczętom ze Szkoły w Nohant, bowiem do Polski przyjechały we środę, nie znały ani koni, ani też języka w którym opisano mapy. Dały jednak radę!
Wieczór poświęcony spotkaniu hodowców i użytkowników koni użytkowanych w turystyce okazał się niezwykle sympatyczny i .... barwny. Honorowym Gościem spotkania był Marek KRZEMIEŃ, legenda górskiej turystyki jeździeckiej, twórca wielu pięknych jeździeckich szlaków rajdowych. Atmosferę spotkania "podgrzali" Zbyszek WIDULIŃSKI oraz Maciej CICHOŃ piękną, nastrojową muzyką towarzyszącą spotkaniom konnych wędrowców. Było naprawdę miło. Trochę pozytywnego "czadu" dała "Zmarzlinka", nieco pasterskiej zupy się rozlało, barwnym wspomnieniom nie było końca. 

Niedziela, choć niezwykle piękna, była jednak dniem pracy oraz ... nagradzania zwycięzców. W tym dniu rozegrano fazę PTV (cross w terenie) oraz MA (kontrola tempa przejazdu). Zwycięzcami zawodów zostali:

I miejsce:                    Aleksandra BŁASZCZAK na wałachu "SANTIAGO" 
                                  SKH w Nielepicach                              354 pkt.
II miejsce:                   Alicja FURTAK na wałachu "APOLLO" K.J.
                                  "TABUN" w Olszanicy                          345 pkt.
III miejsce:                 Maurine VERCRUYSSE na wałachu "GĄG" Szkoła
                                  Hodowli Koni w Nohant (Francja)          335 pkt.

Sędzią Głównym zawodów była Katarzyna SMÓŁKA, natomiast Delegatem
Technicznym oraz twórcą toru był Andrzej MIKOŁAJEWICZ.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom zawodów, sędziom oraz osobom, które dołożyły własną "cegiełkę" w powodzenie tej sympatycznej imprezy.
Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl