Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Znamy już termin "HUBERTUSA" !

14.10.2014
Wyjątkowo późno odbędzie się w bieżącym roku nielepicki Hubertus. Ale też przyczyna opóźnienia jest wyjątkowa. W tym dniu będziemy bowiem ponownie gościli w Stadninie znakomity zespół muzyczny Nikołaja Iljuka
z huculskiej Wierchowyny. Huculscy muzycy przyjeżdżają do Polski z kilkoma koncertami, głównie archaicznej muzyki kolędniczej i znajdą też czas na wizytę w Nielepicach. Miło będzie zatem ponownie powitać huculskich Przyjaciół, w szczególności przy tak sympatycznej imprezie.

Zgodnie z tradycją, "lisem" umykającym przed sforą jeźdźców pragnących pokazać swą jeździecką sprawność, powinien być zwycięzca poprzedniej gonitwy. Przypomnimy, że był nim Mariusz JANIK, za Stajni Rajdowo-Terenowej w Nawojowej Górze.
Masterem Gonitwy będzie nowy "szef" grupy instruktorów, Agnieszka MITERA, kontrmasterem, wspomagającym uporządkowanie imprezy, Sylwia RUSIN.

Pragniemy połączyć emocje związane z Gonitwą, które zazwyczaj trwają dość krótko, z pokazem konnym w wykonaniu dziewcząt ze "szkółki" jeździeckiej Stadniny oraz degustacją jesiennych smaków oraz mini kiermaszem jesiennych przetworów z grzybów leśnych, warzyw i owoców.

                                                                Serdecznie zapraszamy!Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl