Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Nasza Stadnina wśród uczestników XVII Giełdy Agroturystycznej w Krakowie.

11.05.2014
Kolejna, XVII Giełda Agroturystyczna w Krakowie, zgromadziła wielu wystawców, głównie z terenu Małopolski, ale także z innych rejonów kraju, a nawet z dość egzotycznej Rumunii. Wśród gospodarstw prezentujących swój dorobek oraz aktualną ofertę agroturystyczną, nie zabrakło także naszej Stadniny. Podobnie, jak w latach ubiegłych, Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach prezentowała także bogatą ofertę turystyczną gminy Zabierzów. Miło nam było także dzielić stoisko z sympatycznymi przedstawicielkami Powiatu Krakowskiego.
Trwająca Giełda Agroturystyczna pokazuje imponujący dorobek regionu Małopolski w zakresie rozwoju turystyki oraz dbałości o podtrzymanie ludowych tradycji w strojach, muzyce, tańcach oraz w regionalnych potrawach. Tym razem Stadnina ukazała gościom Giełdy bogatą ofertę turystyczną, urodę ludowego stroju huculskiego, a z potraw całą gamę serów kozich oraz syropy sporządzane z kwiatów dzikich roślin. Do Konkursu na regionalną potrawę zgłoszono ser kozi moczony w winie mołdawskim!

Równolegle, w sobotę i w niedzielę, reprezentacja Stadniny startuje w kolejnym Konkursie T.R.E.C. tym razem w Klubie Jeździeckim "Tabun" w Olszanicy. Zawody trwają, zatem zbyt wcześnie jest mówić o wynikach, jednak podkreślić należy fakt, że ta nowa dyscyplina jeździecka rozwija się w kraju bardzo dynamicznie. Miło nam, że również nasza Stadnina ma swój udział w rozwoju tej dyscypliny, a zawody organizowane w Nielepicach uzyskują wysokie oceny.

Kończy się zatem ten tydzień sympatycznie, chociaż ... jego początek był fatalny. Dwukrotnie bowiem rozbrykani i mniej odpowiedzialni uczestnicy miejscowych dyskotek wypuścili z ogrodzonych pastwisk grupę klaczy. Nie trzeba zaznaczać, że takie wybryki powodują wymierne straty okolicznych rolników i tą drogą serdecznie prosimy, aby ich zaniechać.

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl