Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Nowa ekipa instruktorska rozpoczyna pracę

12.09.2014
Miniony czas obfitował w pożegnania doświadczonych instruktorów. Kolejno odchodziły: Kasia, Natalia, Iwona, Kinga. Dopiero teraz udało się uzupełnić te straty i zorganizować nową ekipę. Cieszy fakt, że do okrzepłej już w warunkach Nielepic Agnieszki  Mitery, dołączyła Agnieszka Cywicka oraz, co szczególnie ważne, Sylwia Rusin i Monika Wiśniewska. Sylwia i Monika, to przecież jeszcze niedawne członkinie nielepickiej "szkółki jeździeckiej", znające doskonale konie, trasy terenowe, wielu klientów. Krótkie "wizytówki" aktualnych instruktorek, poszerzone o współpracujące ze Stadniną: Danutę Dyrdycką-Borowy, Anię Gozdecką oraz Aleksanrdrę Czajka zamieszczamy w zakładce "Oferta - usługi" - nauka jazdy konnej.
Osobą odpowiedzialną za organizację pracy grupy instruktorów została mianowana Agnieszka MITERA, natomiast Danuta DYRDYCKA-BOROWY przejęła opiekę nad "szkółką jeździecką".
Jesteśmy pełni nadziei, że dziewczęta wprowadzą szereg nowych pomysłów i atrakcji w kierunku podniesienia poziomu naszych usług jeździeckich, a także poziomu wyszkolenia "szkółki jeździeckiej". Niebawem podamy nowy grafik dyżurów instruktorów, by Klienci mogli się umawiać z wybranymi instruktorami.
Informujemy także, że dyżury instruktorów w Stadninie będą trwały aż do zmroku.

W tym miejscu serdecznie dziękujemy Kasi, Natalii, Kindze oraz Iwonie za wiele lat pracy w Stadninie. Zawsze będziemy pamiętali o ich obecności i dokonaniach.

Sporo zmieniło się w kilku minionych miesiącach w Stadninie. W nowe miejsca pobytu odeszło kilka koni (Wadim, Szarik, Toffi, Wampur). Ich miejsce będą zajmować młode konie, nad którymi pracują instruktorzy.
Poprawia się nasze zaplecze materialne. Wybudowano nową wiatę dla koni, wraz z nową siodlarnią, dzięki którym przyjmujemy bez żadnych kłopotów nawet kilkanaście przyjezdnych koni rajdowych.  Powiększono ujeżdżalnię na łąkach Stadniny, by można było na niej szkolić także konie w zaprzęgach. Wciąż poprawiamy estetykę naszych obiektów.

Duże zmiany nastąpiły także w "szkółce jeździeckiej". Odeszły utalentowane dziewczęta: Agata, Julka, Basia, Kasia, lecz w ich miejsce są już następne. Zmieniono także system szkolenia dziewcząt, kładąc większy nacisk na trening skokowy, ale także na podstawowy warsztat jeździecki. Najwięcej pracy będzie nas czekało z opracowaniem nowego programu pokazów konnych, wobec tak dużego ubytku dziewcząt uprzednio prezentujących swe umiejętności.

Za kilkanaście dni (27 - 28 wrzesień) czeka nas kolejny Konkurs Konia Turystycznego T.R.E.C. w Stadninie. Ponownie będziemy gościli kilka dziewcząt ze Szkoły Hodowli Koni w Nohant (Francja), które także wezmą udział w zawodach. Miejmy nadzieję, że atrakcji i tym razem nie zabraknie.


Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl