Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Ufff! Mimo fatalnej pogody, udało się zrealizować Jasełka.

03.02.2014
Kilka tygodni przygotowań do realizacji Jasełek było wczoraj zagrożonych. Fatalna pogoda rozwiała nadzieje na konny spektakl. Pozostawała nadzieja na zrealizowanie przedstawienia w sali kominkowej, co też sprawnie i szybko przygotowano. Dziewczyny ze "szkółki", wspomagane przez nieco starsze koleżanki, zaprezentowały widowni gorąco oklaskiwane przedstawienie. Cały dochód, pochodzący z dobrowolnych "datków" przeznaczono na potrzeby "szkółki".
Zarówno goście, jak i uczestnicy przedstawienia, zostali poczęstowani zupą "pasterską", przygotowaną specjalnie na tę okazję.
Serdecznie dziękujemy instruktorkom, a w szczególności Natalii STEPANIAK, autorce scenariusza oraz głównodowodzącej próbami, jak również dziewczętom ze "szkółki", za udany spektakl. Już teraz jesteśmy myślami przy kolejnym występie, tym razem z okazji prezentacji Wielkanocnych zwyczajów.

W ubiegłym tygodniu powiększyła się grupka klaczy naszej Stadniny o dwie, młodziutkie klaczki zakupione z hodowli J. Brzazgacza. Są to: "NOWINA - JB" (po Ogień, Nagietka JB) oraz "OMEGA - JB" (po Otto, Orunia z Brzezia). Właśnie dziś zostały dołączone do grupy starszych klaczy, w nadziei ... na dobre wychowanie. 

Kolejna,miła wiadomość została nam przekazana przez Hajnalkę. Otóż znany jest już termin kolejnej "Ścieżki huculskiej" w Sigetcsep (Węgry) - 03 maj 2014 r, na którą zostaliśmy ponownie zaproszeni. Będziemy się intensywnie zastanawiać, jak przygotować jeźdźców, a w szczególności konie, do tak wczesnego terminu startu.
Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl