Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

"Raz na wozie, raz pod wozem ..."

07.10.2013
Już w miniony piątek spadliśmy po raz pierwszy z wozu. Stadnina została zaproszona do wzięcia udziału w wielkiej gali, zorganizowanej z okazji Małopolskich Obchodów Światowego Dnia Turystyki, na której także przewidziano ogłoszenie wyników Plebiscytu "Wielkie Odkrywanie Małopolski". Uroczystość odbywała się w Jaworkach k. Szczawnicy, a zaproszenie na nią było uzasadnione tym, że nasza Stadnina została jednym z laureatów Plebiscytu. Radość z wyróżnienia zakłócił fakt, że nie dotarliśmy na uroczystość z uwagi na awarię środka transportu. Niemniej, odebrano w naszym imieniu Dyplom i pamiątkową Plakietkę, potwierdzające przyznanie Stadninie Wyróżnienia w tym prestiżowym konkursie, w kategorii szczególnie nam bliskiej - "Chata z Klimatem". To powód do dumy, że Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach już po raz drugi uzyskała Wyróżnienie w Plebiscycie (2010 r. i 2013 r.), w którym nasi sympatycy, klienci i fani mogli decydować o naszej lokacie. Mamy nadzieję, że ów szczególny "klimat", za który nam tak pięknie podziękowano, będzie nadal cechą wyróżniającą Nielepice spośród wielu innych miejsc. W tym miejscu dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego wielkiego sukcesu.

Mimo pięknej, słonecznej pogody, nie odbył się zapowiadany "jesienny rajd do Doliny Racławki". Część klientów w ostatniej chwili zgłosiła rezygnację. Mimo tego niepowodzenia, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, tłum Gości odwiedził Stadninę. Cieszy nas , że również w weekendy realizujemy "spotkania integracyjne" dla dzieci wraz z rodzicami  ze szkół i przedszkoli. W minioną sobotę gościliśmy 3-latki z Przedszkola w Nowej Hucie wraz z rodzicami, którzy wspólnie bawili się "w pieczenie chleba" oraz próbowali swych umiejętności jeździeckich. Animacje na temat zachowań koni, posługiwanie się przez nie zmysłami, prowadzone przed oprowadzaniem dzieci w siodle, pozwalają na zaprzyjaźnianie się maluchów z tak dużym zwierzęciem, jakim jest koń oraz czerpanie wielkiej przyjemności z pierwszej jazdy na końskim grzbiecie. 

Drugi raz, w czasie minionego weekendu, spadliśmy z wozu podczas zawodów w Konkursie Konia Turystycznego T.R.E.C. zorganizowanego w Żukowicach Starych. Mimo wystawienia aż 5-osobowej ekipy (w tym dwie stażystki z Francji), nie odnieśliśmy sukcesu. "Wpadki", jakie przydarzyły się naszym jeźdźcom, w szczególności w konkurencji "bieg na orientację", wykluczyły możliwość zajęcia wysokich miejsc w Konkursie. Pozostaje jednak satysfakcja z udziału w zawodach, w gronie tak znakomitych jeźdźców jacy reprezentowali ośrodek "Furioso" w Żukowicach oraz wyraźna świadomość, że czeka nas jeszcze wiele wysiłku i dobrze zorganizowanych treningów, by sprostać w tej konkurencji najlepszym.
Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl