Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach w II etapie plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski.

26.07.2013
Po raz kolejny Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach została zgłoszona do plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski. Tym razem będziemy prezentowali swoje dokonania w kategorii: gospodarstwo agroturystyczne  - "Chata z Klimatem". Wydaje się, że właśnie szczególny klimat panujący wokół naszej Stadniny jest tak lubiany i ceniony przez naszych gości i fanów. Składa się na niego nie tylko grupa miłych dziewcząt sprawujących opiekę instruktorską nad naszymi gośćmi, spokojne, zawsze chętne do pracy huculskie koniki, ale także ukwiecone otoczenie zabudowań, wystrój pomieszczeń podkreślający piękno ludowej kultury oraz smaczna, domowa kuchnia, nasycona zapachem ziół i dymu z ogniska. Szczególny urok miejsca, spokój, ale także wiele atrakcji, jakie czekają na naszych klientów powodują, że tak licznie odwiedzają nas zarówno najmłodsi, jak i osoby dorosłe. 
Wszystkich naszych fanów i gości prosimy o wzięcie udziału w plebiscycie oraz wsparcie naszej Stadniny swym głosem. Głosować można wysyłając SMS pod nr 72355 o treści WOM 105, lub za pomocą kuponów drukowanych w Gazecie Krakowskiej, które należy przesłać na adres: Gazeta Krakowska, al.Pokoju 3, 31-548 Kraków, lub przesłać do Stadniny. Głosowanie będzie trwało do dnia 06 września b.r.

Miło jest powiadomić, że po latach przerwy, konie huculskie z naszej Stadniny znów wezmą udział w "Próbie Dzielności", tym razem organizowanej w SKH w Rzeszotarach (03 - 04 sierpień). Próbę będą zaliczały dwie młode klacze: "Azja" i "Nelly", których hodowcą jest p. Janusz SZAJNA.

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasza Stadnina weźmie udział w rajdzie koni huculskich odbywającym się na trasie: Aggtelek (Węgry), poprzez Sihle, aż do Gładyszowa. Trasa liczy 17 etapów, w większości położonych na terenie Słowacji, a jej łączna długość wyniesie ok. 400 km! Stadninę będzie reprezentować Iwona Załączkowska. Mamy nadzieję, że ten wyczerpujący rekonesans przyniesie wiele informacji na temat możliwości organizowania corocznych rajdów konnych w międzynarodowym towarzystwie.
W tym miejscu należy pogratulować tego interesującego pomysłu oraz jego realizacji Milanowi GONDA, ze słowackiej Stadniny Koni Huculskich w Sihle. Szczegółowy reportaż z rajdu ukaże się w naszym serwisie tuż po jego zakończeniu w dniu 14 września b.r.

Informujemy także, że Stadnina otrzymała zaproszenie z Państwowej Stadniny Koni Huculskich w Aggtelek (Węgry) do wzięcia udziału w "Ścieżce Huculskiej" w dniach 17 - 18 września 2013 r.
Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl