Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Pokaz konny "szkółki jeździeckiej" Stadniny na Dożynkach w Nielepicach.

15.08.2013
Tradycyjne Dożynki, które kończą żniwny wysiłek na wsiach, odbyły się dzisiaj w Nielepicach. Zaproszono do udziału w nich także naszą Stadninę.
Grupa 6 dziewczyn ze "szkółki jeździeckiej" zaprezentowała krótki program ukazujący sprawność jeźdźców i koni huculskich, a przede wszystkim wielkie możliwości bezpiecznej, urozmaiconej  zabawy z końmi nawet z udziałem najmłodszych. Po zakończonym pokazie, udostępniono konie Stadniny dla mieszkańców Nielepic oraz zaproszonych gości. Swoistego uroku imprezie dodał przyjazd dawnego, konnego wozu drabiniastego, który zachował się już tylko w Stadninie. Liczni goście słuchali charakterystycznego turkotu okutych kół wozu, jak dalekiego echa z minionych lat Nielepic.

Uroczystość Dożynek połączono z otwarciem nowego boiska sportowego w Nielepicach, wybudowanego na terenach dawnych wąwozów, które przez całe lata straszyły jako miejscowe wysypisko śmieci. Szczere gratulacje należą się panu Stanisławowi Damowi, sołtysowi wsi Nielepice, za zrealizowanie pomysłu dalszej estetyzacji wsi oraz utworzenie naprawdę imponującego zaplecza rekreacyjno-sportowego dla jej mieszkańców. Uznanie dla Pana Stanisława tym większe, że potrafił zmobilizować znaczną liczbę mieszkańców Nielepic do tego wielkiego wysiłku. W chwili publikacji tej wiadomości trwa w najlepsze taneczna zabawa na tej niezwykle udanej imprezie.

Miło jest powiadomić naszych Czytelników i fanów, że po 2 tygodniach trwania prestiżowego Plebiscytu "Gazety Krakowskiej" pod nazwą Wielkie Odkrywanie Małopolski, Stadnina nadal zajmuje pierwsze miejsce w kategorii "Chata z Klimatem". Nadal liczymy na wsparcie naszych sympatyków oraz dalsze oddawanie głosów na Stadninę. Wszak głosowanie będzie trwało do dnia 06 września, a konkurenci z pewnością będą chcieli zająć nasze miejsce!
Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl