Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Ostatni dzień wakacji pożegnał nas piękną pogodą ...

02.09.2013
Zakończyły się kolejne, letnie wakacje w Stadninie. Tym razem pogoda była wyjątkowo łaskawa i niemal cały czas raczyła nas słońcem i ciepłem. Program zajęć konnych był tym razem obfity i dostarczył uczestnikom obozów jeździeckich wielu wrażeń oraz miłych wspomnień. Wiele dzieci powracało w sierpniu, po udanych, lipcowych, konnych przygodach. Podziękowania należą się wszystkim, którzy stworzyli sympatyczną, wakacyjną atmosferę przez cały okres ferii: pani Marii, wychowawczyniom Natalii i Dorocie, instruktorkom Natalii, Iwonie, Ani oraz Agnieszce a także członkom "szkółki jeździeckiej", którzy nie tylko chętnie wspomagali instruktorów, ale także znaleźli czas na przygotowanie sympatycznego pokazu konnego, prezentowanego na imprezie w Nielepicach.
Trochę smutno było w sobotni wieczór, gdy ostatni goście wyjeżdżali do domów. Niedzielna, deszczowa pogoda dostroiła się do pożegnalnego nastroju. Tylko konie były szczęśliwe z chwilowej ochłody a także ... z rozpoczynających się dla nich wakacji.

Po udanym wypoczynku, rozpoczyna się szkolny rok. Dla nas także będzie on oznaczał intensywne treningi i przygotowanie koni do sezonu jesienno-zimowego. Już w najbliższą sobotę (godz. 14:00), doświadczona instruktorka, pani Danuta, poprowadzi pierwszy specjalistyczny trening dla "szkółki", mający na celu przygotowanie jeźdźców i koni do skoków przez przeszkody. Niebawem także rozpoczniemy przygotowania do jesiennego konkursu T.R.E.C. na którym nasi jeźdźcy zmierzą się z uczniami z Francji oraz zawodnikami z terenu Jury.

Na koniec krótki komunikat z rajdu konnego na trasie Aggtetek (Węgry) -  Gładyszów. Naszym reprezentantem na tej niezwykłej imprezie jest Iwona Załączkowska na wałachu "Winet". Rajd przebiega bez przeszkód, w miłej atmosferze, a długa trasa prowadząca przez Słowację, sprzyja przyswajaniu tego języka. Dzienne "dawki" jazdy konnej wynoszą ok. 8 godzin (!), zatem ... jest okazja pojeździć! 
Z okazji rajdu Milan Gonda (Sihle  -  Słowacja) zorganizował mini konferencję na temat dalszych perspektyw w hodowli i użytkowaniu koni rasy huculskiej. Więcej szczegółów na temat rajdu oraz wspomnianej konferencji podamy po powrocie Iwony do Nielepic.
Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl