Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Huculskie konie pod Wawelem!

22.06.2013
Miło jest powiadomić, że huculskie konie z nielepickiej Stadniny po raz kolejny cieszą oczy krakowian. I to przez trzy dni z rzędu! Stadnina otrzymała zaproszenie od organizatorów Jarmarku Świętojańskiego, tradycyjnie odbywającego się pod Wawelem, do zaprezentowania konnego pokazu w wykonaniu dziewcząt ze "szkółki jeździeckiej". Pokaz, przygotowany przez Kasię Olczak oraz Iwonę Załączkowską, ukazuje urodę stroju huculskiego, przygotowanie koni huculskich do współpracy także z dziećmi, jak również wysoki poziom przygotowania jeździeckiego dziewcząt oraz ich autentyczną radość z zabawy z końmi. Dodatkowo, najmłodsi mieszkańcy Krakowa mogą spróbować swych sił na grzbiecie sympatycznych i bardzo zrównoważonych koników. Długie kolejki chętnych do jazdy wierzchem ustawiają się na wiślanym bulwarze do późnego wieczora.
W pokazach udział biorą: Błaszczak Aleksandra, Jasińska Maria, Semerjak Agata, Świderska Annamaria, Zadęcka Barbara oraz "absolwentki" szkółki: Rusin Kinga i Wiśniewska Monika.
Jarmark Świętojański, przygotowany przez Organizatorów z wielką dbałością o detale, ukazuje średniowieczne stroje, obyczaje, dawne, zapomniane zawody, a także sposoby zabawy związane z Świętojańską Nocą. Piękna impreza, w bajecznej scenerii wawelskiego wzgórza, pozwoliła po raz kolejny pokazać mieszkańcom Krakowa oraz licznym turystom grupę koni huculskich, niezwykle barwnych strojów górali huculskich oraz uśmiechnięte, czerpiące radość z występu przed tak znakomitą publicznością dziewczęta.

Fotografia autorstwa Roberta Słuszniaka, Jarmark Świętojański 2013,  www.spheresis.com
Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl