Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Cudowna podróż w Bieszczady!

01.10.2016
Zawsze wyjazdy w Bieszczady są wspaniałą przygodą. Piękne, surowe krajobrazy, widok prawdziwych koni huculskich w ich naturalnym środowisku oraz ujmująca gościnność Gospodarza, tym razem pana Jaśka Myślińskiego, wynagrodziły w pełni trudy dalekiej wyprawy. Nie wracaliśmy z pustymi rękami. Do naszej Stadniny przybyły także trzy nowe źrebaki: myszata klacz "Zorza" oraz ogierki "Natos" i "Ozyrys". Sądzić należy, że wraz z klaczą "Jaskra", zakupioną w ubiegłym roku, dadzą nowy impuls do odnowy stada hucułów w Nielepicach.
Miło jest dodać, że wielkie wrażenia wyniosły z tej podróży Kinga i Maja, które po raz pierwszy widziały Stadninę "Tabun" oraz konie huculskie, jakże inne od tych, spotykanych na przeglądach i zawodach.
Źrebaki nieco narozrabiały w czasie długiej podróży, długo w nocy płakały za pozostawionymi tak daleko od nich mamami. Cóż, chwilę pocierpią, by znów powędrować na pastwiska, tym razem w innym otoczeniu.

Same miłe słowa należy skierować pod adresem francuskich uczennic, odbywających praktykę w Stadninie. Bardzo samodzielne, dbające o powierzone konie, chętne do pracy i do zabawy. Ich nową pasją stało się strzelanie z łuku, a nową powinnością ... oswajanie zakupionych źrebaków.
Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl