Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

MIkołaj już odjechał ze Stadniny, a przed nami nowe emocje!

10.12.2012

Święty Mikołaj nie zawiódł. Przyjechał do Stadniny na saniach, w asyście diabłów oraz orszaku aniołów. Oczekujące na Jego wizytę dzieci bawiły się znakomicie w towarzystwie uroczych Śnieżynek. Bogaty program zabaw został przerwany pojawieniem się najbardziej oczekiwanego Gościa ... świętego Mikołaja! W tym roku był bardzo hojny. Rozdawał bogate prezenty grzecznym dzieciom (dostało się także nieco dziewczętom z naszej "szkółki jeździeckiej"), a rodzicom zapewnił smaczny posiłek oraz możliwość nabycia świątecznych smakołyków, sympatycznych "skrzacików" i innych pamiątek wykonanych przez panią Katarzynę.  Kontynuację zabawy stanowiło odwiedzanie zwierzątek mieszkających w Stadninie  -  koni huculskich, kóz, owieczek, osiołków oraz pięknych przedstawicielek stepowego bydła. Nasi mali Goście korzystali z jazd konnych oraz krótkich pokazów możliwości koni huculskich.

Za zorganizowanie tak miłego, "mikołajowego" spotkania, serdecznie dziękujemy: Firmie "Famiga" z Krakowa, pani Katarzynie Płatuskiej-Juraszek, dziewczętom ze "szkółki jeździeckiej" pod kierownictwem Kasi Olczak, państwu Katarzynie i Marcinowi Ciołczyk z Nielepic oraz Oleńce Woźniak.

Już w dzisiejszy wieczór nasz konny zaprzęg z saniami przywiezie bogate dary dzieciom z terenu gminy Zabierzów, które zostały zaproszone do restauracji "Grube Ryby" w Zabierzowie.  W ten sposób Stadnina pragnie dopomóc w organizacji charytatywnej imprezy adresowanej do uboższych rodzin z terenu gminy.

W najbliższy weekend (15 - 16 grudnia b.r.) czekają nas kolejne imprezy. Będą to zarówno koleżeńskie spotkania opłatkowe, kulig (miejmy nadzieję, że w saniach) oraz Kiermasz Przedświąteczny, na którym zaprezentujemy znakomite wędliny, sery kozie i krowie, pieczywo, uszka i pierogi domowe oraz wiele innych atrakcji. Dla najmłodzych uczestników Kiermaszu zapewnimy interesujące animacje oraz przejażdżki konne. Wszystkim uczestnikom Kiermaszu (dzieciom oraz dorosłym) zapewniamy smaczne, świąteczne dania serwowane przez "Nielepicką Spiżarnię".

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl