Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Zimowy "HUBERTUS" za nami.

29.10.2012

Zima spłatała nam niespodziankę. Po raz pierwszy, w wieloletniej tradycji organizowania "Hubertusa", gonitwa odbywała się w zimowej scenerii. Prawdę mówiąc, po ciągłych i obfitych opadach deszczu w sobotę, które zamieniły tereny przyszłej Gonitwy w grzęzawisko, częściej zastanawiano się czy odwołać imprezę, aniżeli, jak ją bezpiecznie przeprowadzić. Świeży śnieg nieco ułatwił nam zadanie. Przede wszystkim przykrył paskudne błoto i uczynił go mniej śliskim. Uczestnicy Gonitwy mieli sami zdecydować o swoim starcie. Przyznać należy, że nieco nas zaskoczyli swoją odwagą, bowiem niemal wszyscy zdecydowali się na start i pogoń za "lisem". A "lisem" był nie byle kto, tylko sam Tomasz GRUSZKA ("Grucha") dosiadający "Cyfrę", z zaprzyjaźnionej z naszą Stadniną Stajni Terenowo-Rajdowej z Nawojowej Góry. Stajnia "użyczyła" nam lisa wobec odmowy startu w naszej imprezie ekipy z KJ "Santos" z Zabierzowa, z ubiegłorocznym zwycięzcą Gonitwy, uroczą amazonką, Katarzyną Wichrowską. Tradycja zatem w części została zachowana. Co prawda, "lis" nie był zwycięzcą poprzedniej Gonitwy, jednak nie pochodził także z naszej Stadniny. Wybór okazał się nadzwyczaj trafny. Tomek świetnie poradził sobie z bezpiecznym, chociaż w bardzo szybkim tempie prowadzonym rozegraniem Gonitwy. Okazał się przy tym znakomitym gawędziarzem, dobrym organizatorem i świetnym jeźdźcem. Niełatwo zatem było złapać "lisa" we wczorajszej Gonitwie. Dokonał tego dopiero Mariusz JANIK, dosiadający "Szandora", również reprezentant Stajni Terenowo Rajdowej z Nawojowej Góry. Serdecznie gratulujemy i już cieszymy się na dynamiczną i wesołą przyszłoroczną Gonitwę z p. Mariuszem w roli głównej! Głównym trofeum wczorajszego "Hubertusa" była oryginalna lisia czapa, która przeszła na własność zwycięzcy (ten obyczaj będzie kontynuowany). Wszyscy uczestnicy Gonitwy otrzymali także pamiątkowe floots. Podkreślenia wymaga piękna oprawa imprezy z postaci występu (i "obsługi" całej Gonitwy) przez 4-osobowy zespół myśliwych grających tradycyjne sygnały łowieckie na rogach, co pozwoliło zebranym widzom zapoznać się z tą piękną, myśliwską tradycją.  Na koniec informacji należy podać, że Masterem Gonitwy była Anna Gozdecka dosiadająca wałacha "Picasso", Kontrmasterem Iwona Załączkowska dosiadająca "Wineta". Startowało 25 koni, z których 7 reprezentowało Stajnię w Nawojowej Górze, 1 (śliczna klaczka kucyka szetlandzkiego pod Magdaleną Kmitą) prywatną osobę z Zelkowa oraz 1 (Ania Matusiak dosiadająca "Gąga") również prywatną osobę, pozostającą w ścisłym związku z naszą Stadniną.

Zgodnie z zapowiedzią, o smaczną kuchnię (z pysznym pasztetem myśliwskim, bigosem, zupą pasterską) zadbała Nielepicka Spiżarnia. Nie zrealizowano natomiast zapowiadanych animacji  dla najmłodszych, z uwagi na surową aurę i brak zainteresowanych.

Już dziś zawiadamiamy, że w dniu 09 grudnia (niedziela) odbędzie się w Stadninie "Mikołaj" dla najmłodszych, organizowany wspólnie z Firmą "Famiga", która zadba o ciekawe animacje i zabawy dla dzieci. Zgłoszenia zainteresowanych przyjmujemy telefonicznie (12) 283 87 26, lub e-mailem (stadnina@nielepice.com.pl) Dla dorosłych będzie natomiast, tradycyjny już,  "Bożonarodzeniowy Kiermasz" organizowany przez Nielepicką Spiżarnię.

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl