Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Niecodzienny rajd konny ...

20.06.2012

W dniu wczorajszym wyruszył ze Stadniny niecodzienny rajd konny. Wzięło w nim udział 20 osób niepełnosprawnych z Fundacji im. Barata Alberta w Radwanowicach. Część osób jechała wierzchem, w asyście prowadzących konie oraz wolontariuszy sprawujących funkcje asekuracyjne, część natomiast zaprzęgami konnymi. W przerwie rajdu, gdzie wszyscy byli częstowani pyszną zupą pasterską z kociołka, można było zaobserwować autentyczną radość i szczęście uczestników tej wspaniałej imprezy. Powrót odbył się przy zamianie ról "rajdowiczów"; wierzchem jechali ci, którzy poprzednio wędrowali zaprzęgiem, w zaprzęgach natomiast wyciszali swe emocje poprzednio jadący w siodle. Można tylko pogratulować pomysłu (oraz także odwagi) organizatorkom tej niecodziennej wycieczki konnej, paniom Ewie i Małgorzacie oraz przekazać podziękowania UG w Zabierzowie za wsparcie finansowe tego projektu. Miejmy nadzieję, że coraz więcej osób niepełnosprawnych będzie mogło korzystać z wyjątkowych walorów naszych koni huculskich, przydatnych do realizacji takich imprez. Stadninie przypadło w udziale wzruszające podziękowanie przedstawicieli uczestników rajdu oraz drewniany aniołek na pamiątkę tego wyjątkowego dnia.

Czerwiec, jak wspomniano w poprzednich "Wiadomościach", jest miesiącem o szczególnym nasileniu wycieczek przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych. Zabawom z końmi oraz poznawaniu budowy, zasad żywienia i postępowania z tymi przyjaznymi zwierzętami, towarzyszą zazwyczaj animacje ukazujące naszym najmłodszym gościom piękno ludowej kultury oraz wspomnienie życia codziennego w dawnej wsi. Silne wrażenie na dzieciach wywołują także liczne zwierzęta, innych niż konie gatunków, zamieszkujące Stadninę.

Rosną emocje związane z nadchodzącym, kolejnym sezonem wakacyjnym. W tym roku będziemy gościli dwie grupy młodzieży z Niemiec, z zaprzyjaźnionego ośrodka jeździeckiego z okolic Berlina. Będzie także zorganizowana grupa młodzieży gimnazjalnej z Otwocka oraz oczywiście cała gromada dzieciaków zaprzyjaźnionych z naszą Stadniną oraz próbujących po raz pierwszy obozowego życia w siodle. Czekają na wszystkich naprawdę liczne atrakcje, dobrze ułożone do pracy konie oraz ... jak zwykle, szczególna atmosfera panująca w nielepickiej Stadninie. Do rychłego zobaczenia!

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl