Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Wreszcie mamy wakacje !!!

10.07.2012

Ostatni tydzień czerwca należał do naszych przyjaciół z Niemiec. Grupa gości z Klubu Jeździeckiego z okolic Berlina zawitała do nas w ostatni tydzień czerwca. Młodzi jeźdźcy byli pod wrażeniem pięknych, jurajskich krajobrazów, dzielności naszych koni huculskich oraz ogólnego nastroju, jaki panuje w nielepickiej Stadninie. Kolejna grupa jeźdźców z tego klubu pojawi się u nas już 22 lipca.

Początek "prawdziwych" wakacji przyniósł wizytę młodzieży gimnazjalnej z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci "Przywrócić Dzieciństwo" z Otwocka. Dzisiaj żegnaliśmy tę niezwykle sympatyczną grupę. Łezki kręciły się w oczach zarówno uroczym dziewczętom i bardzo uczynnym chłopcom, jak i wszystkim dorosłym, którzy z tą grupą się stykali. Proste "do zobaczenia" nabrało w odniesieniu do tych młodych ludzi szczególnie prawdziwego znaczenia.

W czasie bieżących wakacji zadbano o wiele nowych atrakcji dla naszych najmłodszych Gości. Zorganizowano boisko do siatkówki plażowej oraz mini basen, w którym może się pluskać równocześnie kilkoro dzieci. W czas dokuczliwych upałów, ta ostatnia inwestycja okazała się szczególnie trafiona. Także nasz "pawilon chlebowy", mieszczący oryginalny piec do wypieku chleba cieszy się wielkim zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i rodziców. Ostatnie wypieki "prawdziwego" chleba były doszczętnie wyjedzone i z niecierpliwością oczekujemy na ... następny wypiek. Także jazdy konne zyskały w tym roku na atrakcyjności. Realizujemy całodniowe rajdy konne, nawet dla osób słabiej zaawansowanych jeździecko, a słynne już "wschody słońca w siodle" organizowane przez Kasię, zyskały grono stałych wielbicieli. Pierwsze wrażenia uczestników obozów są niezwykle pozytywne i sympatyczne. Już teraz umawiamy się na powtórną wizytę w Stadninie w ... sierpniu. Zatem do rychłego zobaczenia!

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl