Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

WAKACYJNA OFERTA !

07.05.2012

Jak co roku, spotkamy się w wakacyjnych nastrojach w nielepickiej Stadninie. Czy będą jakieś nowości ?

Otóż w roku bieżącym pragniemy urozmaicić same zajęcia konne. Oprócz standardowych jazd na ujeżdżalni i w terenie, planujemy  w każdym tygodniu całodzienny rajd konny. Trasy będą się zmieniały, lecz w każdym rajdzie będzie kilka godzin jazdy w urokliwych terenach oraz smaczne posiłki z kociołka na popasach. Wprowadzimy także więcej zabaw na koniach (konkursy "tatarskie", zabawę w polo, pierwsze próby na "ścieżce huculskiej" itp.), a także więcej prób z zaprzęgami konnymi. Nie zabraknie oczywiście ciekawych pogadanek o koniach, spotkań z lekarzem weterynarii, codziennej opieki nad swymi ulubieńcami.

W czasie wolnym od zajęć z końmi (nie będzie go znowu tak wiele), planujemy rozmaite animacje przybliżające uczestnikom obozu dawną kulturę ludową (garncarstwo, tkactwo, pieczenie chleba, rozpoznawanie dzikich roślin jadalnych, i wiele, wiele innych), wieczory przy ognisku, konkursy i quizy z nagrodami. Zachęcamy do wykonywania ciekawych fotografii oraz rysunków z wakacyjnych zabaw, bowiem po zakończeniu wakacji zorganizujemy konkurs na najlepsze prace, a nagrodami będą darmowe karnety na jazdy konne w Stadninie.

Z dużą przyjemnością informujemy tych, kórzy już dawno w Stadninie nie bywali, że wypiękniała ona wyraźnie. Jest pełna zieleni i kwiatów. Drewniane, nowe pawilony służą zarówno do wypoczynku, jak i pokazów oraz animacji z tematów wspomnianych powyżej. Przybyło także nieco pięknych, ludowych mebli oraz eksponatów rękodzieła ludowego. To wszystko stanowi miłe i estetyczne otoczenie wesołych, wakacyjnych zabaw.

Jak co roku, będziemy bacznie obserwowali jeżdżącą w czasie wakacyjnego pobytu młodzież, by najzdolniejszym zaproponować uczestnictwo w naszej "szkółce jeździeckiej".

W roku bieżącym instruktorami jeździeckimi będą: Iwona, Kasia, Natalia, a uzupełni tę sympatyczną ekipę Andrzej, w szczególności podczas rajdów oraz pierwszych prób na "huculskiej ścieżce". Niebawem podamy także imię opiekunki odpowiedzialnej za organizację czasu wolnego od zajęć jeździeckich.

W roku bieżącym naszym młodym Gościom oferujemy ponadto:

  • zakwaterowanie - noclegi na wspólnej sali oraz w pokojach na "pięterku"
  • pełne wyżywienie - 4 posiłki ze smacznej, domowej kuchni. Większość posiłków sporządzana będzie z włanych, ekologiczych warzyw i owoców oraz własnego nabiału. Przewiduje się wiele huculskich smakołyków!
  • minimum 2 godziny jazdy konnej dziennie
  • estetyczne i bezpieczne miejsca do zabaw
  • polisy ubezpieczeniowe w zakresie NNW

Przypominamy, że Stadnina posiada certyfikat Gospodarstwa Agroturystycznego, afiliację w PTTK, a instruktorzy i opiekunowie dzieci, jak również właściciele, posiadają polisy ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej. Stadnina w roku 2010 została laureatem wyróżnienia w Plebiscycie "Odkrywamy Małopolskę", właśnie w kategorii Gospodarstwo Agroturystyczne.

 

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl