Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Rajdy konne w jesiennej scenerii stały się specjalnością ostatnich dni.

14.11.2011

Tegoroczna jesień, ciepła i nadzwyczaj kolorowa, stanowiła wyraźną zachętę do dłuższych, konnych wędrówek. Odbył się więc zapowiadany rajd do Doliny Racławki, a miniony weekend zaowocował aż dwoma rajdami do ruin Zamku w Tenczynku. Sobotni odbył się w ciepłej, wymarzonej pogodzie. Wyjechało aż 16 koni! Niedzielny odbył się już w surowym, listopadowym chłodzie. Na obydwie grupy rajdowe czekał na popasie smaczny, gorący posiłek z kociołka. Jeśli tegoroczna jesień oszczędzi nam deszczu i słoty, kto wie, może wyruszymy znowu ? Niezależnie od realizowania krótkich, jednodniowych rajdów w południowych fragmentach Jury krakowsko-częstochowskiej, już w nadchodzącym tygodniu Andrzej wraz ze Zmarzlinką wyruszy na rekonesans w kierunku Lipowca z oczywistym zamiarem rozpoznania możliwości poprowadzenia rajdu konnego także w tamte okolice. To pierwszy wyjazd z całej serii zaplanowanych, w celu rozpoznania nowych kierunków konnych wędrówek.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy sympatyczne uczennice z Francji, Christine i Magalie, które odbywały 3-tygodniowy staż w naszej Stadninie. Była to kolejna grupa uczniów ze średniej szkoły hodowli i użytkowania koni we Francji, która zapoznawała się z systemem utrzymywania koni oraz ich użytkowania w naszym kraju. To fragment programu "Leonardo", wspomaganego przez unijne środki, umożliwiającego uczniom szkół średnich poszerzanie swej wiedzy i doświadczeń także w innych krajach. Istnieje nadzieja, że w ramach rewanżu, nasz przedstawiciel odwiedzi również wspomnianą szkołę i zapozna się z metodami kształcenia jeździeckiego francuskiej młodzieży.

Zazwyczaj obchodzi się "gładkie" jubileusze: 10, 20, 50 itd. rocznicy. My wspomnimy nieco inny. Otóż w październiku minęła 18 rocznica powstania Stadniny Koni Huculskich w Nielepicach. 18 lat, to pora dojrzewania, zdawania pierwszego, poważnego egzaminu w zyciu. Wydaje się, że Stadnina zdała swój egzamin dojrzałości. Po wielu latach trudnych odzyskała równowagę i zdobyła liczną grupę nowych fanów. Bez żalu i bez wstydu wspominamy dziś minione 18 lat. I bez hałasu, bo on najmniej w czasie budowania czegoś nowego jest potrzebny.

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl