Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Niestety, minął już półmetek wakacji ....

10.08.2011

Zagapiliśmy się nieco  w przekazywaniu bieżących informacji o letnich wakacjach w Nielepicach. Wydarzeń, mimo pogody "w kratkę" było bez liku. Lipiec upłynął pod znakiem Iwony oraz Ani. Niezwykle miło jest podkreślić, że obydwie wymienione dziewczyny, mimo niewielkiego stażu w pracy instruktora, radziły sobie znakomicie. Zajęcia z Klientami oraz "wczasowiczami", cechował spokój, miła atmosfera oraz chęć wykazania się inwencją w organizowaniu zajęć jeździeckich oraz uzupełniających zainteresowania konne uczestników obozów. Wielkim zainteresowaniam cieszyły się spotkania z lekarzem weterynarii, panią Agnieszką Jakubowską, która wiele czasu i starania poświęciła trudnym interwencjom weterynatyjnym odnoszącym się do naszych koni oraz tłumaczeniu zasad postępowania z kontuzjowanymi końmi. Także zajęcia z zakresu budowy koni, ich fizjologii oraz zasad użytkowania, organizowane przez Iwonę i Anię cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Uzupełnieniem tych spotkań był "Przegląd Hodowlany" w Stadninie, jaki odbywał się z udziałem "kolonistów" w końcowych dniach lipca. Uczestnicy obozu dowiedzieli się, jak odbywa się prezentacja koni podczas oceny oraz jakie są zasady pomiarów zoometrycznych oraz bonitowania koni hodowlanych. Wielką frajdę stanowiły dla "obozowiczów" narodziny pierwszego osiołka w Stadninie. Uroczy "Sancho", przeznaczony jeszcze przed swym urodzeniem w darze dla Stadniny p. Janusza Szajny w Rosinie, wzbudził wiele radości i ciepłych uczuć wszystkich naszych gości. Były także całodniowe rajdy konne do pięknych ruin zamku tenczyńskiego, wycieczki do skansenu w Lipowcu, Jaskiń Jurajskich oraz na basen pływacki. Były ogniska, pieczone kiełbaski, zupa z kociołka i .... wiele innych atrakcji.

Niezależnie do "wakacji w siodle" dla dzieci i młodzieży, realizowano w Stadninie wiele innych imprez i spotkań. Podejmowano liczne grupy młodzieży z przedszkoli oraz Domów Kultury, zorganizowano rodzinne spotkanie integracyjne dla mieszkańców okolic Zabierzowa, podejmowano także gości z egzotycznego Cypru i Osetii. Miło jest podkreślić, że w okresie lipca, mimo pogody "w kratkę" odwiedziła nas wyjątkowo liczna grupa nowych Klientów, urzeczonych miejscem, końmi oraz jakością obsługi.

Po lipcu nadszedł sierpień. Iwonkę i Anię zastąpiła Kasia. Zaczęła od "wysokiego C". Odbyły się już całodzienne rajdy do Rudna, nocne jazdy konne, oglądanie wschodów słońca z końskiego grzbietu, mini rajdy konne do Doliny Brzoskwinki. Realizowane są zatem w całości wszystkie założenia, jakie przyjęto przed rozpoczęciem letniego sezonu jeździeckiego. Do miłej atmosfery wakacyjnej dostroiła się także "babcia Iberia" wydając na świat w dniu wczorajszym ślicznego ogierka o nietypowym dla tej klaczy umaszczeniu: gniado-srokatym. Było też trochę gorszych emocji, związanych z nieplanowanymi, nocnymi wędrówkami koni. Udało się wszystko opanować. Wielkie dzięki zarówno dla dziewcząt za "szkółki jeździeckiej" za dotychczasową pomoc w organizowaniu wakacji, jak również dla dziewcząt i chłopców z grona kolonistów, dzielnie wspomagających prace instruktorów i pracowników Stadniny. Odpukać, ... na razie wszystko jest o.k.

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl