Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Jesteśmy na finiszu obozów jeździeckich.

23.08.2011

Kończą się wakacje. Nie oznacza to wcale, że jest nas mniej na obozie jeździeckim. Wręcz przeciwnie, sporo osób, które były pod silnym wrażeniem pobytu na pierwszych turnusach ... przyjechało teraz ponownie. Jest to w dużej mierze wynikiem bardzo dobrej i urozmaiconej pracy instruktorów jeździeckich, jak i opiekunów organizujących pozostałe zajęcia. Z pewnością dużą atrakcją były spotkania z lekarzem weterynarii, krótkie pogadanki organizowane we własnym zakresie na temet zachowań, psychiki koni, podstawowej opieki nad nimi. Uzupełniały ten program spotkania "ceramiczne", liczne wycieczki, a nade wszystko wprowadzone w tym roku po raz pierwszy na szerszą skalę wielogodzinne rajdy konne z popasem połącznym ze smacznym, obozowym jedzeniem.

Niezależnie od realizowania obozów jeździeckich, podejmowaliśmy w miesiącach letnich wiele grup krajowych i zagraniczncych. Gościliśmy egzotycznych gości z Osetii, Cypru, Ukrainy. Już za kilka dni będziemy gospodarzami spotkania szkoleniowego z grupą  Tatarów krymskich, zainteresowanych rozwojem agroturystyki. Co kilka, lub kilkanaście dni odwiedzały nas grupy dzieci i młodzieży, dla których letni wypoczynek organizowały fundacje, gminy, lub szkoły. Przyjmowano w tym czasie oraz wyprawiano w trasę kilka rajdów konnych, wędrujących przez wiele dni po pięknych terenach Jury. Jednocześnie realizowany jest w Stadninie program jej estetyzacji, budowy nowych pawilonów, niezbędnych do prowadzenia naszej działalności edukacyjnej. Założono kilka rustykalnych ogrodów, zwracających uwagę naszych Gości na piękno pospolitych, zadomowionych na wsi roślin ozdobnych. Pewnie pełny blask uzyskają w roku przyszłym, lecz już teraz przynoszą sporo wrażeń estetycznych.

Zliżamy się do czasu, gdy obfitość plonów naszych pól,łąk i lasów znajdzie swój wyraz w asortymencie smakołyków przygotowywanych przez "Nielepicką Spiżarnię". Już na 11 września awizujemy pierwszy z cyklu letnio-jesiennych Kiermaszów. Poświęcimy go na prezentację przetworów z letnich owoców, pierwsze jesienne marynaty i jeśli pogoda dopisze .... także prezentację grzybów leśnych. Nie zabraknie smakowitych, jak zawsze, domowych wędlin oraz serów. Degustacje natomiast poświęcimy w znacznej mierze "kociołkowym" specjałom, chłopskim zapiekankom z ogniska oraz oczywiście całej gamie pierogów! Sądzić należy, że tak urozmaicony stół na zakończenie lata, pomieści jeszcze kilka gatunków nielepickich nalewek z wiosennych i letnich zbiorów. Już dziś zapowiadamy szereg dodatkowych atrakcji konnych, w tym gratisowe jazdy dla tych, którzy uczestniczyli w letnich obozach jeździeckich.

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl