Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Piękny wieczór grupy kolonistów z Otwocka!

05.07.2016
Wakacje w toku. Szkoda, że już jutro pożegnamy zaprzyjaźnioną ze Stadniną grupę gimnazjalistów z Otwocka, którzy swój 10-dniowy pobyt w Nielepicach urozmaicili zabawą, uśmiechem, niezwykłą życzliwością i uczynnością. To już po raz czwarty gościmy młodzież z Otwocka, nad którą opiekę sprawuje wspaniały pedagog, pani Beata BARSZCZEWSKA. Gimnazjum, to trudny czas dla młodzieży. W szczególności tej, która nie ma własnych rodzin, a nimi właśnie zajmuje się pani Beata. Można jednak znakomicie formować tę młodzież, okazać jej serce i starania, otrzymując w zamian uśmiech, zaufanie i radość z działania. 
Wzruszająca była, tradycyjnie już prezentowana na zakończenie pobytu grupy, jej inscenizacja autorstwa pani Beaty, p.t."Zwierciadło". Ukazywała nałogi i zagrożenia czyhające na młodych ludzi, ukazywane przez czarodziejskie lustro. Spojrzenie w lustro, ukazujące przyszły, straszny los człowieka dotkniętego nałogiem, pozwalało na refleksję, zawrócenie ze złej drogi. Gromkie brawa widzów nagrodziły ten piękny i mądry spektakl.

Czas "wakacji w siodle" wypełniają głównie zajęcia z końmi. Jest wiele jazd, ale także nauki poprawnego obchodzenia się z koniem oraz ze sprzętem jeździeckim. Dzieci i młodzież obserwują także pracę instruktorów z młodymi końmi, ucząc się trudnej sztuki ich szkolenia oraz nawiązywania porozumienia z jeźdźcem. Dobrym znakiem tych zajęć jest fakt, że żaden koń nie odniósł kontuzji w czasie jazd, a także sprzęt jeździecki jest w pełnym poszanowaniu. 
Kuchnia jest smaczna i obfita, zatem .... zapraszamy kolejnych gości!
Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl