Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Stara kuźnia w gruntownym remoncie.

18.08.2016
Po niemal rocznym okresie, jaki upłynął od zniszczenia kuźni przez powalony przez wichurę dąb, przystąpiono do jej gruntownego remontu. Uzupełniono częściowo zniszczoną podmurówkę, wymieniono całe pokrycie dachowe. W najbliższych dniach zostaną ponownie utkane ściany oraz wymienione podłoże. Rozpocznie się ... ponowne urządzanie tego sympatycznego obiektu.

Nastąpiła, w ostatnich niemal godzinach, zmiana terminu koncertu huculskiej kapeli Nikołaja Iljuka w Stadninie. Z uwagi na konieczność wcześniejszego powrotu Hucułów do Wierchowyny, przełożono koncert na termin 22 sierpnia o godz. 18:00. We wtorek (23 sierpnia)Huculi zagrają także, tym razem dla dzieci szkolnych, które będą się zapoznawały z kulturą huculską, w ramach zajęć edukacyjnych. Koncert odbędzie się w godz. 13:00 - 17:00. Serdecznie zapraszamy!

A co nowego na placu zabaw dla dzieci? Zamontowano dwie zręcznościowe przeszkody, posadzono wiklinowy tunel, który jest teraz pielęgnowany, przystąpiono do wykonania ogrodzeń zewnętrznych placu. Uporządkowano teren, przystrzyżono trawę, dokonano podsiewu traw. Musi upłynąć nieco czasu, by efekty były widoczne.
Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl