Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Znów gościmy w Stadninie grupę uczennic ze Szkoły Hodowli i Użytkowania koni w Noyant de Touraine .

16.09.2016

Od dwóch dni gościmy kolejną, już siódmą grupę uczniów z francuskich szkół Hodowli i Użytkowania Koni. Tym razem, ze Szkoły w Noyant de Touraine. Urocze dziewczyny, Angelina, Aurelie oraz Anais, uczą się osobliwości związanych z bezstajennym odchowem koni, jazdy na oklep, wskakiwania na konie nie osiodłane oraz obsługi klientów gospodarstwa agroturystycznego, ze specjalnością "jazda konna". Postępy są widoczne, a uśmiechnięte buzie praktykantek zaświadczają o ich dobrym samopoczuciu.

Już 22 września, nasze francuskie uczennice spotkają się z większą, bo 22-osobową grupą młodzieży z Klubu Jeździeckiego "Tabun" w Olszanicy, w której 11 osób będzie również z Francji! W programie mamy porządną jazdę w terenie, opowieści o historii i kulturze Hucułów (oraz oczywiście ich koni), a także smaczny poczęstunek "z kociołka", który spożyjemy przy wspólnym ognisku.

30 września ruszamy w Bieszczady! Marzy nam się zakup kilku źrebaków ze Stadniny Koni Huculskich naszego Przyjaciela, Stanisława Myślińskiego w Polanie. Oby przypomniały nam czasy Wesołki, Wierchowyny, Wydry, Wigora, Nadii i wielu innych, wspaniałych koni pochodzących z tej wyjątkowej hodowli!
Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl