Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Ferie w karnawale - kolejny tydzień za nami!

12.02.2011

Jak, co roku w tym czasie gościliśmy grupę dzieci z Małopolski. Zdążyliśmy sprawdzić możliwości hucułów w czasie trzech pór roku. Początki tygodni w kwietniowej (tak, tak.. ;-),  temperaturze rozbudziły nasze apetyty na spotkanie z wiosną.  Końce tygodnia witały nas listopadową aurą, która jednak nie przeszkodziła nam spędzić przynajmniej  trzech godzin w siodle.  W ostatnią sobotę od rana podziwialiśmy z końskiego grzbietu zimowe krajobrazy – jednym słowem bajka! Niezależnie od pogody codzienne jeździliśmy od trzech do czterech godzin dziennie.

Rewelacyjna, jak zawsze Pani Basia, Szefowa nielepickiej kuchni sprawiła, że każdy powrót z terenu odzywał się miłym mrowieniem w żołądku zapowiadającym pyszny obiad o.... podwieczorku nie wspominając…. ;-)

Co wieczór, mimo zmęczenia jazdą (możliwe!;-) udawało nam się znaleźć chęć na zabawy, wszak czas karnawału w pełni!

Róże karnawałowe, chrust, cudne maski weneckie, pyszne bułeczki czosnkowe, piękne świeczniki i konie ceramiczne w wykonaniu Obozowiczów, a także filmy o metodach naturalnego układania koni i życiu koników polskich w rezerwacie w Popielnie stanowiły doskonałe uzupełnienie codziennych zajęć z końmi.  Po dniu pełnym wrażeń pozostawała tylko chwila na wieczorne opowieści przy kominku i pora spać, bo kolejny dzień już czeka!

Małopolska żegna się z feriami. Kolejne tygodnie ferii z pozostałych regionów Polski przed nami…; -)

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl