Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Jeszcze o Festiwalu

03.03.2011

W miarę zbliżania się terminu rozpoczęcia Festiwalu, będziemy coraz częściej zamieszczać komunikaty z nim związane. Wiąże się to zarówno z koniecznością wprowadzania drobnych zmian programowych, jak i budowaniem szczegółowego scenariusza udziału naszej Stadniny w tym wydarzeniu. Pora zatem na pierwszy komunikat:

  1. sesje zdjęciowe wykonane na terenie Stadniny w dniach 05 i 07 lutego, zaowocowały opracowaniem projektu graficznego plakatu Festiwalu oraz banera reklamowego. Nie będziemy przedwcześnie zdradzali wyglądu plakatu, lecz możemy zamieścić jedną z fotografii obrazującą nastrój panujący na sesji. (fot. Agata Koszczan)
  2. zmianie uległy niektóre punkty programu, awizowane w poprzedniej korespondencji festiwalowej. Tak więc, z uwagi na kolizję terminów ważnych wydarzeń na krakowskich Błoniach, z pierwotnie planowanej, 2 dniowej imprezy (07 - 08 maj), możliwe będzie zrealizowanie pokazów konnych oraz interesującego programu Muzeum Narodowego w dniu 15 maja. Szczegóły programu podamy po dokonaniu dalszych uzgodnień z zarządcą terenu Błoń, jak również z Polskim Związkiem Hodowców Koni.
  3. Nie ucieknie jednak ten dzień, którego zabrakło na Błoniach. Dzięki życzliwości oraz dobrym wspomnieniom z "Dni huculskich" organizowanych dwa lata temu w Ojcowie, właściciele restauracji oraz Biura Usług Turystycznych "Ojcowianin", będą gospodarzami "Biesiady huculskiej" zaplanowanej w dniu 21 maja, u stóp pięknego, średniowiecznego Zamku. Zaprezentujemy tam zarówno program konny, jak i uroki pasterskiej kuchni Karpat. Kapele ludowe (także z Huculszczyzny) przeniosą nas w atmosferę ludowej, huculskiej potańcówki, która zapewne będzie trwała do późnych godzin wieczornych.
  4. miło jest w tym miejscu podkreślić, że dzięki życzliwości oraz dużej dozie zrozumienia dla rangi i znaczenia Festiwalu w promocji środowisk hodowców koni huculskich, jakie zaprezentował pan Stanisław Ciuba, Prezes Państwowej Stadniny Koni Huculskich w Gładyszowie, tradycyjny termin rozgrywania "Majówki w Regietowie" został przesunięty o jeden tydzień, by umożliwić udział hodowców i kibiców w imprezach festiwalowych. To bardzo dobra wiadomość, świadcząca o wzajemnej życzliwości oraz solidarności środowisk hodowców.
  5. Potwierdzili swój udział w Festiwalu przyjaciele węgierscy z Szigetcsep. Co więcej, nadesłali serdeczne zaproszenie dla naszej Stadniny do udziału w kolejnej "Ścieżce huculskiej" w Szigetcsep, jaka jest zaplanowana na ostatni weekend kwietnia. Przyjaciołom się nie odmawia.
  6. Jest wielce prawdopodobne, że przy okazji prezentacji kuchni pasterskiej Karpat, jaka odbędzie się także w Nielepicach, podczas Pokazów konnych w dniach 28 - 29 maj, odbędzie się "skrócony kurs" grillowania i kociołkowania dla wszystkich. Stadnina nawiązała życzliwy kontakt z firmą zajmującą się profesjonalną dystrybucją sprzętu oraz promowaniem tego sympatycznego sposobu spędzania wolnego czasu i podnoszenia kultury kulinarnej, która przyjęła nasze zaproszenie.
  7. ostatni komunikat będzie stanowił zachętę dla członków "szkółki" jeździeckiej Stadniny do wzmożenia treningów przed czekającymi nas występami. Mocno "rozchwianą" w ostatnim czasie pracę "szkółki" musimy szybko uporządkować, bowiem czeka nas dodatkowo sporo zadań związanych z pomocą w porządkowaniu terenu, poprawieniem stanu rzędów końskich oraz innego sprzętu. Zajęcia "szkółki", które prowadzi w soboty p. Marysia oraz niedzielne, które poprowadzą p. Kasia oraz p. Iwona, będą miały charakter obowiązkowych. Opuszczanie tych zajęć bez uzasadnionego usprawiedliwienia będzie skutkowało zwolnieniem ze "szkółki".
Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl