Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Przedświąteczne Kiermasze w Stadninie.

22.11.2010

Przedświąteczne Kiermasze weszły już do tradycji w Stadninie. Tym razem pierwszy z nich, zaplanowany na 5 grudnia-niedziela (w godz. 12:00 - 17:00) odwiedzi nawet św. Mikołaj! Rodzice będą mogli zamawiać dla swoich grzecznych pociech różne, smakowite prezenciki. Będziemy także wykonywali świąteczne stroiki, lepili w glinie, dekorowali ciastka i pierniczki. Oczywiście, "Nielepicka Spiżarnia" zapewni obficie zaopatrzone stoły oraz możliwość zakupu, lub zamówienia, smakołyków na wigilijny Wieczór.

Drugi Kiermasz, który odbędzie się w dniu 12 grudnia-niedziela (12:00 - 17:00) poświęcony będzie głównie prezentacji i sprzedaży jesienno-zimowej oferty "Nielepickiej Spiżarni". Będą więc w wyjątkowo dużym wyborze uszka i pierożki, konfitury i marynaty, smakowite wędliny. Nawet miłośnicy nielepickich nalewek znajdą tym razem coś dla siebie! W czasie, gdy rodzice będą penetrowali zapełnioną Spiżarnię, na najmłodszych będą czekały osiodłane konie, a może nawet sanie ? Serdecznie zapraszamy!!!

Bieżące wiadomości:

  • zawitały już do Stadniny dwa kolejne źrebaki zakupione w Bieszczadach. To piękna, gniada klaczka (po Wanta i Saracen), spokrewniona ze słynnym Rukanorem oraz ciemnomyszaty ogierek (po Jagoda, Saracen), hardy i wojowniczy.
  • wyjątkowo łaskawa pogoda w listopadzie pozwoliła na znaczne wydłużenie okresu pastwiskowego. Objadają się więc nieprzytomnie trawą wszystkie grupy koni, pozwalając na oszczędne gospodarowanie sianem i owsem. Zima jest jednak tuż tuż. Dlatego trwają ostatnie prace nad przygotowaniem zimowisk dla koni. Będzie trochę ciasno, lecz miejmy nadzieję, bezpiecznie.
  • Rozpoczęto już prace z młodymi ogierkami, które będą przygotowywane do próby dzielności. Dziewczynki ze "szkółki" otrzymały przydział w postaci poszczególnych koni i cierpliwie pracują nad ich przygotowaniem do pierwszego siodłania. Rozpoczęto także szkolenie "szkółki" w powożeniu zaprzęgami konnymi. Szereg koni także czeka w kolejce na pierwsze próby w tej dyscyplinie. Nie ma więc czasu na nudy.

 

 

 

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl