Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

II Kiermasz Przedświąteczny.

13.12.2010

Mimo, iż optymistyczna prognoza pogody zupełnie się nie sprawdziła i w miejsce śniegu padał deszcz, a porywisty wiatr zniechęcał do spacerów, Kiermasz można uznać za bardzo udany. Zgromadził on wiele osób zainteresowanych ofertą Nielepickiej Spiżarni oraz najmłodszych bywalców Stadniny, którym jazdy konne na fatalnie rozmiękłej ujeżdżalni, musiały zastąpić ciekawe animacje na sali kominkowej. Wydaje się, że Spiżarnia zaspokoiła w pełni oczekiwania naszych Gości zarówno w zakresie zaprezentowanego asortymentu świątecznych smakołyków, jak i estetyki opakowań oraz podawania dań do degustacji. Z pewnością będziemy kontynuowali ten rodzaj promocji zdrowej, domowymi metodami sporządzanej żywności. Z pewnością też będziemy poszerzali asortyment prezentowanych produktów. Także zakres atrakcji dla dzieci oraz osób dorosłych będzie ulegał zwiększeniu. Zatem ... do zobaczenia na kolejnym, tym razem Wielkanocnym Kiermaszu!

Z dużą przyjemnością należy stwierdzić, że postępy "szkółki" jeździeckiej w zakresie pracy z młodymi końmi przynoszą widoczne efekty. Część młodych koni przyjęła już siodło, część jest także po pomyślnych próbach wsiadania. Nie będzie jednak żadnego pośpiechu w przygotowaniu koni do pracy. Co więcej, korzystając ze wskazówek dawnego Mistrza, K.M. Dorohostajskiego, będziemy maksymalnie opóźniać zwiększanie obciążeń treningowych dla tych koni. Większe natomiast starania będą skierowane na poszerzenie wiedzy o koniach, ich fizjologii, psychice, prawidłowych metodach szkolenia. Można mieć nadzieję, że wieczorne rozmowy o koniach ze "szkółką" wejdą na stałe do dobrych tradycji Stadniny.

Powoli wzrasta ilość zamawianych imprez zimowych, połączonych z kuligami. Kończy się przygotowywanie sprzętu, połączone z drobnymi remontami. Teraz czas na intensywne "objeżdżanie" koni. Zrealizowana w ciągu ostatnich dwóch lat sprzedaż koni ze Stadniny (aż 20 !) spowodowała "rozbicie" wielu par zaprzęgowych, co z pewnością nie ułatwi tegorocznego sezonu zimowego. Cóż, kłopoty, to nasza specjalność!

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl