Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Nawet niebo nad Nielepicami się rozpłakało, ponieważ kończą się wakacje

30.08.2010

Kończą się letnie wakacje 2010 r. Niebo płacze od kilku dni. Jeszcze chwila, a ostatni uczestnicy obozów jeździeckich wyjadą do domów. Konie znów będą zdziwione, skąd taka nagła cisza...   

Jakie były te wakacje? Najlepszą ich oceną jest fakt, że wielu uczestników obozów jeździeckich oraz ich rodzice, już pytali o możliwość przyjazdu w przyszłym roku. A może nawet wcześniej, na zimowe ferie.  Mimo, iż w ostatnich 2 latach ubyło z naszej Stadniny tak wiele dobrych, zasłużonych koni, nie odczuwało sie ich braku. Do użytkowania weszło sporo młodych koni, układanych przez dziewczęta ze "szkółki jeździeckiej". Dawały sobie znakomicie radę, a pamiętać trzeba, że dodatkowo startowały w trudnej "Ścieżce huculskiej" w Nielepicach, obsługiwały zwiększającą się grupę miłośników jazdy konnej, oraz liczne grupy młodzieży i osób dorosłych uczestniczących w imprezach grupowych. Pewnie ostateczną weryfikację wytrzymałości i dzielności młodych koni będzie stanowił zimowy sezon kuligowych szaleństw, lecz... jest jeszcze trochę czasu na wypoczynek i intensywne szkolenie.

Cieszy fakt, że w obecnym sezonie wakacyjnym było niewiele kontuzji i urazów zarówno wśród jeźdźców, jak i wśród koni. To dobrze świadczy o pracy instuktorów oraz dziewcząt ze "szkółki jeździeckiej" wspomagających ich pracę. Nienagannie pracowała kuchnia, korzystając szczodrze z domowego ogrodu oraz własnych zasobów nabiału. Bez zarzutu sprawowano także opiekę wychowawczą nad uczestnikami obozów, urozmaicając wolny czas wycieczkami oraz zajęciami plastycznymi i ceramicznymi. Dlatego też w tym miejscu serdecznie dziękujemy instruktorom: Kasi, Iwonie i Andrzejowi. Dzięki za pracę i starania paniom Agnieszkom, dbającym o znakomite posiłki, jak również miłej i opiekuńczej pani Basi. Do zobaczenia na najbliższych feriach!!!

Już w najbliższy weekend (04 - 05 września b.r.) konie i jeźdźcy nielepickiej Stadniny będą uczestniczyć w Dniach Pstrąga w Dubiu. Po raz kolejny Stadnina została zaproszona przez głównego Organizatora tej barwnej imprezy, p. Romana Kobylarczyka, do uczestnictwa oraz prezentacji smakołyków "Nielepickiej Spiżarni". Zatem ... do zobaczenia !!!

Kończy się już za kilkanaście godzin plebiscyt "Wielkie Odkrywanie Małopolski 2010", w którym uczestniczy także nasza Stadnina w kategorii "Gospodarstwa Agroturystyczne". Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy oddali swój głos na nielepicką Stadninę, a w szczególności tym, którzy oprócz swojego głosu, wsparli nas miłymi komentarzami. Niezależnie od końcowych wyników, które zapewne poznamy już wkrótce, miło było zaprezentować się we wzrastającym gronie znakomicie prowadzonych gospodarstw agroturystycznych, odgrywających coraz większą rolę na mapie turystycznej Małopolski. Dla nas to bardzo ważne, że ponad 2100 głosów z terenu całej Polski (i nie tylko) zauważyło nasze dokonania i zechciało nas specjalnie wyróżnić. Ponownie serdecznie dziękujemy.

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl