Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Ostatni letni rajd konny i ... zapowiedź jesiennej Gonitwy za Lisem.

23.09.2010

Koniec lata ofiarował nam piękną, słoneczną pogodę. W taki czas odbył się ostatni w letnim sezonie rajd konny do ruin zamku w Rudnie. Uczestniczyła w nim młodzież z okolic Bełachatowa, wraz ze swymi opiekunami. Byli oczarowani krajobrazami oraz ... mile ujęci możliwościami koni huculskich, bowiem sami dosiadają koni ras dużych. Już dziś natomiast zapowiadamy, że w dniach 23 - 24 października 2010 odbędzie się tradycyjna Pogoń za Lisem, czyli popularny "Hubertus". Tym razem zapraszamy także do udziału w Gonitwie starsze roczniki nielepickiej "szkółki" jeździeckiej, dziś już piękne, młode kobiety. Będzie jak zwykle dużo atrakcji konnych, będzie ciekawa i smaczna kuchnia połączona z jesiennym Kiermaszem. Już dziś zapraszamy!.

Po letniej przerwie powracają do Stadniny instruktorzy. "Czynna" już jest Hania, za tydzień uaktywni się Iwona. Tylko Kasia kontynuuje swe portugalskie praktyki i zawita dopiero po upływie pół roku. Po czasowym rozkojarzeniu wynikającym z wakacyjnych absencji, powraca do pracy "szkółka" jeździecka. Potrzebne są uzupełnienia, by można było prowadzić zajęcia w 2 grupach, uwzględniając możliwości czasowe młodzieży. Trwa więc nabór do "szkółki". Również tą drogą prosimy o dokonywanie zgłoszeń.

Korzystając z pięknej pogody oraz ... tęsknoty za Bieszczadami, dokonano we wtorek rekonesansu w ten uroczy zakątek kraju. Oczywiście celem podróży była Stadnina "Tabun", Stanisława Myślińskiego w Polanie. Oglądano konie oferowane do sprzedaży, piękne stado bydła w sąsiedztwie. Uroczy Gospodarz opowiadał o kolejnych przygodach koni z wilkami i niedźwiedziami. Można patrzeć na bieszczadzkie krajobrazy godzinami, chłonąć ich spokój i surowe piękno, słuchać opowieści snujących się jakby od niechcenia, a jednak obrazujących wiele dramatów ludzi i zwierząt. Dla nas jednak najważniejsze były konie. Spokojne, ufne w swoją siłę i ochronę potężnych ogierów, niewiarygodnie szerokie. Piękne. Wybór ogłosimy po sprowadzeniu koni do Nielepic. Niebawem.

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl