Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

"Wielkie Odkrywanie Małopolski - 2010" zakończone. Stadnina wśród laureatów !

10.10.2010

W piątkowe popołudnie, 08 października 2010 r. w Sali Lustrzanej w Tarnowie, odbył się Finał "Wielkiego Odkrywania Małopolski - 2010". Uroczysta impreza, organizowana w ramach Światowego Dnia Turystyki w Tarnowie, zgromadziła oprócz laureatów plebiscytu w poszczególnych kategoriach, wielu znakomitych Gości. Przybyli więc: Gospodarz imprezy, Prezydent miasta Tarnowa - Ryszard Ścigała, Marszałek woj. małopolskiego - Marek Nawara, Wicemarszałek woj. małopolskiego -Leszek Zegzda, przedstawiciele "Gazety Krakowskiej" - głównego organizatora plebiscytu, Radia Kraków, Telewizji oraz wielu instytucji turystycznych. Przybyło wielu znakomitych, zasłużonych dla małopolskiej turystyki osób, aby odebrać Odznaki Honorowe Ministra Sportu i Turystyki oraz Dyplomy Marszałaka Województwa Małopolskiego. W tak znaczącej dla turystyki naszego województwa imprezie, znalazła się także nasza Stadnina i to w roli jednego z laureatów plebiscytu, w kategorii Gospodarstwa Agroturystyczne! Było nam szczególnie miło, że na tej samej gali wręczono nagrody w kategorii Miejscowość/Gmina pani Elżbiecie Burtan, dla wyróżnionej gminy  Zabierzów. Miło było także zobaczyć wśród laureatów panią A. Szot, z Bacówki Biały Jeleń, wyróżnionej w kategorii Baza Noclegowa.

Plebiscyt, którego XI edycję podsumowywano w Tarnowie, okazał się rekordowy pod względem liczby oddanych głosów - blisko 165 000 !!! Rywalizowało z sobą aż 135 kandydatów (w II etapie) w 6 kategoriach. To świadczy o wzrastającym zainteresowaniu zarówno turystyką w ogóle, jak i gospodarstwami agroturystycznymi województwa małopolskiego, posiadającego z pewnością szczególne warunki przyrodnicze do uprawiania turystyki. Rozkład oddanych przez uczestników plebiscytu głosów w kategorii Miejscowość/Gmina, gdzie miejsca II i III zajęły gminy Zabierzów i Zielonki, położone w pobliżu Krakowa, świadczy jednak o tym, że nie tylko warunki przyrodnicze decydują o wzrastającej roli turystyki. Liczą się także pomysły, sprawność organizacyjna, dbałość o "podniebienia" turystów. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom plebiscytu, od których jeszcze wiele musimy się nauczyć. Póki co, zapraszamy na I Jesienny Kiermasz "Nielepickiej Spiżarni", który odbędzie się 23 i 24 października, z okazji Hubertusowej Gonitwy za Lisem na terenie naszej Stadniny.

W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania wszystkim fanom i sympatykom Stadniny, którzy wsparli nas w plebiscycie swoimi głosami. Jest oczywiste, że bez Was sukces Stadniny byłby niemożliwy. W ramach podziękowania, będziemy czynić starania, by pobyt w Nielepicach był dla Was zawsze atrakcją turystyczną, sportową, kulinarną a także estetyczną. Dziękujemy.

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl