Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

"Hubertus" w nielepickiej Stadninie.

21.10.2010

Już w najbliższą sobotę i niedzielę odbędą się w Stadninie zabawy poświęcone Hubertusowej tradycji. Co prawda, powiało dziś jesiennym chłodem i pierwszy śnieg z deszczem przypomniał, że z pogodą musimy się liczyć, lecz pozostaje mieć nadzieję na pogodny weekend. Sobotnie, konne zabawy będą niezobowiązujące i raczej posłużą za relaks i formę rozgrzewki przed niedzielną Gonitwą. Ważniejsze będzie wieczorne spotkanie przy kominku (może przy łaskawej pogodzie także przy ognisku) poświęcone wspomnieniom i snuciem planów na kolejny rok.

Za to niedziela będzie pełna wrażeń! Prezentacja uczestników "Pogoni za lisem", oczywiście w galowych strojach, odbędzie się ok. godz. 12:00 na "nowej" ujeżdżalni. Stamtąd "Master" Gonitwy poprowadzi kawalkadę jeźdźców na ok. godzinny spacer, by ok. 13:30 spotkać się na łąkach Stadniny, gdzie odbędzie się właściwa pogoń za lisem. Mamy wspólną nadzieję, że "lis", którym będzie w tym roku najlepszy jeździec w Stadninie, Żaneta Liszka, nie pozwoli na zbyt szybki triumf myśliwym i uraczy widzów dłuższymi emocjami związanymi z tym pięknym widowiskiem. Prezentacja Zwycięzcy Gonitwy oraz gratulacje dla uczestników odbędą się znów na "nowej" ujeżdżalni. I na koniec, największa niespodzianka! Ok. godz. 15:30 zawita do Stadniny autentyczna, huculska kapela z Wierchowyny, pod kierownictwem Mikołaja Iljuka. W swobodnej atmosferze, przy smacznych daniach nielepickiej kuchni będziemy rozkoszować się huculską muzyką. Warto więc pozostać tym razem nieco dłużej.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, można będzie dokonać zakupów w "Nielepickiej Spiżarni" pierwszych, jesiennych smakołyków. Królowały będą przetwory z grzybów leśnych oraz jesiennych owoców (śliwy, jabłka, brusznice, żurawiny). Być może, pojawią się także "głęboko przetworzone" specjały z aronii, tarniny i mięty. Serdecznie zapraszamy wszystkich przyjaciół i fanów nielepickiej Stadniny.

 

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl