Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Wieczór z huculską muzyką zakończył hubertusowe emocje.

25.10.2010

Emocje związane z Gonitwą za Lisem są już poza nami. Piękna, jesienna pogoda stanowiła wspaniałą oprawę dla tej imprezy. Kawalkadę 19 koni uczestniczących w Gonitwie poprowadziła Hanna Doroz, master wczorajszej imprezy. Wspomagała ją Ela Płatek, pełniąca obowiązki kontrmastera. Przed sforą "myśliwych" umykała lisiczka, w osobie Żanety Liszka, na klaczy "Wena". Gonitwa, poprzedzona dłuższym spacerem w złoto-brązowych, jesiennych plenerach, była żywa, interesująca i ... w końcu trwała wystarczająco długo, by widzom dostarczyć emocji i wrażeń. Warto podkreślić, że jak co roku, emocje nie przeszkodziły w tym, by pościg za lisem był prowadzony bardzo fair, bez żadnych przykrych wypadków. Zwycięzcą Gonitwy została Dominika Fabin na wałachu "Welwet" i ona będzie "lisem" w przyszłorocznej imprezie.

Dzień wcześniej, w sobotnie popołudnie, odbyły się konne zabawy młodzieży ze "szkółki jeździeckiej", a w ich ramach, wyścig płaski na dystansie ok. 1 000 m. Zwycięzcą wyścigu została Ola Madlewska na "Faralu". Wieczorem natomiast, odbyło się miłe spotkanie, chociaż w mocno przerzedzonym gronie, z dziewczętami, które w minionych latach stanowiły podporę "szkółek jeździeckich", natomiast nieco później pracowały w charakterze instruktorów jeździeckich. Były zatem wspomnienia, opowiadania anegdotek, chwila wieczornego relaksu.

Całą sobotnio-niedzielną imprezę zwieńczył wieczorny występ kapeli huculskiej Mikołaja Iljuka z Wierchowyny. Grupka gości, jaka pozostała na sali, bawiła się znakomicie przy muzyce huculskich górali. Mikołaj, znakomity muzyk i tancerz, uczył wszystkich gości huculskich tańców, opowiadał huculskie anegdoty. Wasyl demonstrował wspaniałe opanowanie rzadkiego już instrumentu - cymbałów, potwierdzając swą opinię najlepszego cymbalisty na Huculszczyźnie. Pięknie wprowadzali w nastrój huculskiej muzyki Justyna i Piotr Kłapytowie, muzykolodzy, wypróbowani przyjaciele naszej Stadniny.

Miło zaznaczyć, że duże zainteresowanie wzbudzały specjały przygotowane przez "Nielepicką Spiżarnię", wśród których hitem okazał się dżem z aronii z jabłkami oraz marynowane grzyby leśne. W okresie przedświątecznym będą zorganizowane kolejne Kiermasz "Nielepickiej Spiżarni", z poszerzonym o pyszne, domowe wędliny i ciasta asortymentem.

 

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl