Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Wakacje rozpoczęte ! Oto pierwsze wrażenia.

08.07.2010

W pięknej, słonecznej pogodzie rozpoczęto tegoroczne wakacje. Trwają już ponad dwa tygodnie, czas więc na pierwsze obserwacje i uwagi.

Dziewczęta ze "szkółki" jeździeckiej, pomagające instruktorom w ich codziennej pracy, rozpoczęły szkolenie koni do występów w nowych układach, uwzględniających elementy woltyżerskie. Ich ćwiczenia tak spodobały się uczestnikom obozu jeździeckiego, że często biorą udział w tych zajęciach. Na ujeżdżalni dominują zatem konie spokojne, "profesorskie" - "Iberia", "Sułtan", "Gąg", ale także "Faral" i "Wampur" dają sobie z powodzeniem radę. Coraz więcej młodych koni wchodzi powoli do użytkowania. Pierwsze próby mają już za sobą ogierki sprowadzone z Bieszczad (Nocek, Fikus, Narwal) oraz konie hodowli naszej Stadniny. Oprócz jazd rekreacyjnych i ćwiczeń na ujeżdżalni obozowicze uczestniczą w wycieczkach i zajęciach plastycznych organizowanych przez opiekunów. Wieczory są zajęte zabawami na świeżym powietrzu oraz ogniskami połaczonymi z pieczeniem kiełbasek. Jest fajnie i wesoło.

Oprócz zabaw i wypoczynku trwa w Stadninie okres wytężonej pracy, związanej ze zbiorem siana. Zgromadzono już niemal 35 ton tego końskiego przysmaku, a w drodze są kolejne partie. Sądzić należy, że okres zimowy będzie zabezpieczony w całości w własnych zbiorów. Także już teraz rozpoczynamy prace związane z ogrodzeniem i urządzeniem nowej ujeżdżalni, jak również przeszkód do zbliżającej się "Ścieżki huculskiej".

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl