Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Kalendarzowa wiosna powitała nas piękną pogodą

23.03.2010

W czasie pięknej, ciepłej pogody upłynął pierwszy wiosenny weekend oraz nasz Wielkanocny Kiermasz. Nadspodziewanie wiele osób skorzystało z atrakcji przygotowanych przez Stadninę. Były więc darmowe przejażdżki konne dla najmłodszych, wspólne (z rodzicami) wycieczki zaprzęgami konnymi, warsztaty bukieciarskie i ceramiczne dla dzieci, bogata oferta w postaci pamiątek i ozdób związanych z tradycją wielkanocną, a także duży wybór wspaniałych wędlin i ciast. Tradycyjnie już, dziewczęta ze "szkółki" jeździeckiej zaprezentowały się w konnym kadrylu w barwnych, huculskich strojach. Atmosfera ludowego kiermaszu towarzyszyła nam przez całą sobotę oraz niedzielę i jak się wydaje, została w pełni zaakceptowana przez stale wzrastającą liczbę gości.

Aktualnie trwają przygotowania do przyjęcia pierwszych grup młodzieży szkolnej na spotkania edukacyjno- rekreacyjne w Stadninie. Bardzo szeroki zakres tematyczny tych spotkań spotkał się z ciepłym przyjęciem pedagogów. Należy ufać, że także dzieci i młodzież, do których jest zaadresowana nasza oferta, wyniosą wiele miłych przeżyć i wspomnień z tych spotkań.

Rozpoczynamy także przygotowania do tegorocznej, X już "Ścieżki huculskiej" w Nielepicach. Skromny Jubileusz zobowiązuje. Atrakcji z pewnością nie zabraknie. Zainteresowanych startem w naszej imprezie prosimy o dokonywanie wstępnych zgłoszeń. Oficjalne formularze zgłoszeń, wraz z dalszymi szczegółami dotyczącymi imprezy, zamieścimy w "Wiadomościach" niebawem.

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl