Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Zakończył się smutny, ale pełen wydarzeń tydzień.

19.04.2010
Zakoñczy³ siê smutny, ale pe³en wydarzeñ tydzieñ.

Miniony, smutny tydzień obfitował w wiele wydarzeń. Także tych radosnych. Rozpoczął się "lekcją biologii" dla dziewczynek z jeździeckiej "szkółki". Rano, przed rozpoczęciem zajęć jeździeckich, węgierska jałówka z Puszty urodziła cielaczka. Uczyniła to na oczach zdziwionych dzieciaków ukazując, że naturalne sposoby odchowu zwierząt skutkują bezproblemowymi, naturalnymi porodami. Cielaczek jest zdrów i rośnie w oczach.

Po okresie paskudnej pogody, pojawiło się kilka pogodnych dni, w czasie których wykonano kilka pierwszych przeszkód do trenowania "Ścieżki huculskiej". Zbliża się bowiem szybko termin tych ważnych dla naszej stadniny zawodów i zarówno konie, jak i jeźdźcy muszą "zakasać rękawy". Poznaliśmy na spotkaniu w Regietowie nowe regulaminy Próby Dzielności oraz Ogólnopolskiego Championatu Użytkowego Koni Rasy Huculskiej. Nie budzą one naszego entuzjazmu, lecz ... trzeba się zastosować. W kolejnym komunikacie, który ukaże się niebawem, podamy warunki uczestnictwa w "Ścieżce huculskiej" w Nielepicach oraz pełny program tych zawodów.

Stadnina nasza otrzymała oficjalne zaproszenie ze Stadniny Koni Huculskich w Sigetcsep (Węgry) do startu w ich "Ścieżce huculskiej", która odbędzie się 01 maja b.r. Nie możemy wystawić na tych zawodach własnych koni, bowiem w wyniku surowej zimy i chłodnej wiosny nadal pozostają w zimowej okrywie włosowej i nie mają żadnych szans "na płycie", natomiast z wielką przyjemnością wyślemy dziewczęta ze "szkółki" do startu w zawodach na węgierskich koniach (może jednak też na "Primo" i "Lubej" ?). Wstępnie zakwalifikowano na wyjazd Żanetę Liszka, o drugie miejsce w ekipie trwa rywalizacja.

W najbliższy weekend Stadnina bierze udział w Targach Agroturystycznych, jakie odbędą się w obiektach Uniwersytetu Rolniczego przy ul. 29 Listopada. Miło poinformować, że wystąpimy wspólnie z Gospodarstwem Hodowli Pstrąga z Pisar, pana Romana Kobylarczyka oraz artystką-bukieciarką z Rudawy, panią Anną Ewą Bartosiewicz. Mamy nadzieję, że w tak mocnej ekipie godnie zaprezentujemy atrakcje agroturystyczne gminy Zabierzów. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska!

Tydzień zakończył się miłym akcentem. "Nadia" urodziła myszato-srokatą klaczkę, którą oczywiście natychmiast ochrzczono imieniem "Ochra" (n.b. poprzednia "Ochra", a właściwie po wielokrotnych pomyłkach w nazewnictwie "Ousana" (po Nadia, Płochacz) , która jest teraz w woj. lubuskiem, również tydzień temu urodziła klaczkę).

 

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl