Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Pierwsza wiadomość wakacyjna!

05.03.2010

Jeszcze nie przeminęły echa zimowych ferii, wesołych kuligów oraz pięknej zimy, a już otrzymujemy sporo zapytań oraz rezerwacji dotyczących letnich wakacji w siodle. Ponieważ planowane na ten rok wakacje w siodle będą posiadały sporo nowych atrakcji w porównaniu do lat ubiegłych, kilka słów wstępnych informacji:

 

  1. w roku bieżącym istotnie zwiększy się liczba miejsc noclegowych, jakimi będzie dysponowała Stadnina. Łącznie będziemy mieli do dyspozycji 36 miejsc, z czego 18 w dotychczasowej, wspólnej sali, natomiast pozostałe 18 w pokojach 2 - 8 osobowych "na pięterku". Także w hallu "na pięterku" jest czynny kominek, a wystrój w stylu ludowym nawiązuje do ogólnego klimatu w Stadninie.
  2. w roku bieżącym, w związku z lepszą bazą noclegową, po raz pierwszy będzie istniała możliwość przyjazdu na wakacje rodziców wraz ze swymi pociechami.
  3. przez cały sezon wakacyjny opiekę wychowawczą nad wczasowiczami będzie sprawowała opiekunka, która będzie z pomocą dziewcząt ze "szkółki jeździeckiej" opracowywała "bajki dla dzieci" z udziałem koni i osiołków. Każdy turnus zakończy się więc nowym spektaklem, w którym główne role odegrają dzieci i ich ukochane zwierzęta.
  4. w ramach zajęć nie związanych z jazdą konną, zaproponujemy wczasowiczom część naszej oferty edukacyjno-rekreacyjnej, a już z pewnością tę, która odnosi się do koni huculskich oraz sporządzania smakołyków z tego, co znajdziemy na polach, łąkach i w lasach.
  5. w roku bieżącym wszyscy wczasowicze wezmą udział w całodniowym mini-rajdzie konnym. Mocniejsi zaliczą go w siodle, nieco słabsi ... zaprzęgiem. Z pewnością obie grupy spotkają się przy wspólnym ognisku oraz przy pysznym gulaszu z kociołka.
  6. podczas wakacji odbędzie się w Stadninie kilka imprez o charakterze ogólnym. Są one wpisane do Kalendarza głównych atrakcji Stadniny w 2010 roku. Do nich należy zaliczyć "Noc Kupały" (26 - 27 czerwiec) poświęconą ludowym tradycjom z terenów Polski i Huculszczyzny, odnoszących się do obchodów najkrótszej i najbardziej tajemniczej nocy w roku. Także sierpniowe święta Eliasza, patrona pszczelarzy oraz Matki Boskiej Zielnej (huculskiej I Bohorodyci) przypadające na 14 i 15 sierpnia, będą okazją do poznania tradycji polskich i huculskich związanych z tymi terminami.
  7. wzorem lat ubiegłych, Stadnina podtrzyma zwyczaj rozliczania się z uczestnikami wakacji "za każdy dzień pobytu", co umożliwi rodzicom swobodne planowanie urlopów oraz ... dostosowanie długości pobytu na wczasach młodzieży do zasobności portfeli.

Kolejne komunikaty dotyczące letnich wakacji w Stadninie będą się ukazywały w miarę potrzeb. Wszelkie zapytania dotyczące możliwości rezerwacji terminów oraz szczegółów dotyczących pobytu dzieci na wakacjach, prosimy kierować za pośrednictwem poczty elektronicznej: stadnina@nielepice.com.pl

Pobierz: formularz zgłoszenia

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl