Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Szybko zbliża się zima.

10.12.2009

Już za kilka dni pojawi się pierwszy śnieg. Czeka nas Wigilia w Stadninie z serdecznymi pozdrowieniami, pocałunkami i życzeniami dla ukochanych zwierząt (radzę nie całować zbyt serio węgierskich krów !). Zaraz potem Sylwester, Nowy Rok i ... zimowe ferie !!! Tegoroczne ferie będą w Stadninie nieco dłuższe niż zazwyczaj. Będą trwały od 18 stycznia aż do 14 lutego. Obejmą więc młodzież szkolną nie tylko w woj. małopolskiego, ale także z innych stron kraju. Ale to nie koniec nowości. Do dyspozcji naszych zimowych Gości oddamy po raz pierwszy pokoje na "pięterku Białego Domku". Zatem, oprócz wspólnej, zawsze wesołej sali na parterze, będą także pokoje 2 - 3 - 4 oraz 8-osobowe! W tym roku po raz pierwszy, w zimowych zabawach będą nam towarzyszyły przemiłe osiołki. I to nie tylko w zabawach, ale także w artystycznych zamierzeniach. "Szkólka" jeździecka przygotowuje bowiem Jasełka z udziałem naszych zwierząt wg scenariusza pani Basi Undas.  Dla naszych zimowych Gości również są przewidziane role.

Podczas ferii, jak zwykle, czeka nas wyśmienita domowa kuchnia, wieczory przy kominu (a rczej przy dwóch kominkach) i przebywanie z końmi ... niemal bez ograniczeń. Zostało oddane bowiem do użytku, tak długo oczekiwane przez wszystkich, oświetlenie ujeżdżalni. Będzie także mini stajenka dla zapóźnionych 2 - 3 koni z nadzieją, że szybko powiększy się na szerokość całej ujeżdżalni i pomieści  8 - 10 koni. Sprawdzonym wzorem letnich wakacji, instruktorom jeździeckim towarzyszyć będą dziewczyny ze "szkółki" jeździeckiej, które oprócz pomocy w codziennych zajęciach jeździeckich, będą przygotowywały swoje konie do wiosennych startów.

Zapisy na ferie zimowe są prowadzone zarówno bezpośrednio w Stadninie, jak i drogą telefoniczną (012  28 38 726, lub 0508 666 757) lub e-mailem (stadnina@nielepice.com.pl) .

Z najświeższych i radosnych wiadomości podajemy, że Nikola Woźniczka, wywodząca się z nielepickiej "szkółki", zajęła na zawodach w Zbrosławicach II miejsce i tytuł V-mistrza Śląska w konkursie ujeżdżenia w klasie kuców i koni małych. Dodać należy, że Nikola startowała na własnym wałachu "Belfast", którego ojcem jest znany wszystkim bywalcom Nielepic "Fant". Serdecznie gratulujemy !!!

 

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl