Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

"Nielepicka Spiżarnia" zdobywa nowych wielbicieli!

14.12.2009

"Nielepicka Spiżarnia" z pewnością zdobyła sobie wielu nowych wielbicieli podczas minionego weekendu, kiedy to odbywał się w Stadninie Kiermasz Świąteczny. Pyszne szynki i kiełbasy, uzupełnione rozmaitymi w smaku pierogami i uszkami zostały w całości wykupione. Sporym uznaniem cieszyły się także osobliwe w smaku marynaty i powidła, jak również rozmaite ciasteczka i pierniczki. Było w czym wybierać!     

Nie mniejszym zainteresowaniem, tym razem najmłodszych naszych Gości, cieszyły się zajęcia plastyczne prowadzone przez dwie panie Kasie, z których jedna zajmowała się ceramiką, druga natomiast zdobieniem ciasteczek oraz wykonywaniem przepięknych (i jadalnych) świątecznych ozdóbek. Stoisko ceramiczne (własność Czesi Mędrek) zrobiło duże wrażenie. Piękna i urozmaicona kolekcja ceramicznych aniołów, okazyjne figurki koników i pegazów, kolorowe anemony same układające się w urocze bukieciki, mogły się każdemu podobać. Najmłodsze dzieciaki jednak, przedkładały ponad wszystko pyszne pierniczki zdobione własnoręcznie kolorowymi paciorkami i wstążeczkami, które w dodatku dało się natychmiast zjeść!

Najmniej udanym elementem Kiermaszu była fatalna, zimna pogoda.  Nawet osiołki tym razem odmówiły zdecydowanie ochoty na spacer. W wielkiej łaskawości zgodziły się tylko uczestniczyć w próbie Jasełek, prowadzonej pod kierunkiem pani Basi Undas. Ustalono już termin premiery - będzie ona miała miejsce 11 stycznia 2010 roku. Już teraz zapraszamy.

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl