Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

NOWOROCZNE ŻYCZENIA

31.12.2009

Wszystkim, którzy pożegnali już Stadninę, tym, którzy w niej są i którzy będą z nami, życzymy Szczęśliwego Nowego Roku. Życzymy wiele radości, sukcesów i prawdziwych przyjaźni.

Rok 2009 nie zaczynał się dla Stadniny radośnie. Po ciemku, ledwie przy kilku świecach i w chłodzie, życzyliśmy sobie nieśmiało, by nastał dla nas lepszy czas. Wtedy nie wszyscy wierzyli, że przyjdą bardziej radosne chwile, że odwróci się niefortunny los. Było zbyt zimno, by ogrzać się samą nadzieją. A jednak ... Przeminął zły czas. Nie ma sensu rozpamiętywać tamtych dni. Rok 2009 zamknęliśmy wieloma sukcesami. I o nich trzeba pamiętać. Także o tych, którzy pomogli te sukcesy osiągnąć. Im w ostatnim dniu roku szczególnie dziękujemy. Przypomnijmy zatem największe osiągnięcia Stadniny w mijającym roku:

  • poprowadzono z Nielepic wyjątkowo dużą liczbę rajdów konnych, aż 8 ! Większość szlakiem Transjurajskim, który doczekał się już wielu nowych modyfikacji, kilka 1 - 2 dniowych po najbliższych, pięknych okolicach. Otrzymaliśmy wiele entuzjastycznych recenzji oraz zapewnień udziału w kolejnych, konnych wędrówkach.
  • w mijającym roku sprzedano aż 10 koni huculskich, z czego 3 zawędrowały do Węgier ! W zamian zakupiono 5 ogierków (w różnym wieku) z nadzieją, że "Fant" znajdzie w końcu godnego następcę. Pojawiła się w Nielepicach grupka 4 ślicznych osiołków sprowadzonych z Węgier i dwie dostojne, stepowe jałowice.
  • ożywiła się znacznie międzynarodowa wymiana w Stadninie. Wizytowali nas (i to kilkakrotnie) Węgrzy, Francuzi, Ukraińcy, Gościliśmy też Holendrów, Hiszpanów, Niemców, Portugalczyków, Słowaków oraz Szwedów. Zrealizowano wspaniałą, międzynarodową imprezę dla młodzieży pod nazwą "Hucuł - mały konik, wielki duchem".
  • zrealizowano wiele udanych imprez zarówno w Stadninie, jak i na zewnątrz. Piękne, kolorowe, "Przedświąteczne Kiermasze" uzyskały bardzo pochlebne opinie i skutecznie wypromowały "Nielepicką Spiżarnię". Udział Stadniny w "Dniach huculskich" w Ojcowie, "Dniu Pstrąga" w Dubiu w okazałym Jubileuszu Przedszkola w Tenczynku, w imprezach na terenie Krakowa i Nowej Huty stanowił ozdobę tych imprez.
  • zrealizowano dwie "sztandarowe", cykliczne imprezy Stadniny: "Ścieżkę huculską" w Nielepicach oraz "Hubertusa", tym razem z udziałem węgierskich gości.
  • z coraz większym zainteresowaniem spotyka się oferta Stadniny dotycząca spotkań edukacyjnych dla dzieci, młodzieży a nawet studentów. Etnografia, kultura ludowa, biologia, agroturystyka i hodowla koni, to tematy, które są przedmiotem wykładów, spotkań, demonstracji.
  • zadbano w mijającym roku o poprawę znaków rozpoznawczych Stadniny. Pojawiły się estetyczne flagi oznaczające tereny ujeżdżalni i wjazdu na nasz teren, piękny, drewniany szyld. Każda impreza realizowana przez Stadninę posiada piękną oprawę graficzna w postaci estetycznych i kolorowych plakatów, zaproszeń, programów. Posiadamy już nie tylko bardzo dobrze zaprojektowane foldery, ale także piękne pocztówki.
  • w trakcie realizacji znajdują się dwie poważne inwestycje Stadniny: zagospodarowanie "pięterka" w "Białym Domu", z przeznaczeniem na powiększenie bazy noclegowej i powierzchni ekspozycyjnej oraz budowa nowej ujeżdżalni.

Przedstawiono najbardziej znaczące sukcesy i wydarzenia z mijającego roku. Było ich więcej. Za te sukcesy i dokonania należy dziś podziękować naszym Przyjaciołom i Sympatykom. Nie trzeba wymieniać ich imion, ponieważ są rozpoznawalni przez wszystkich bywalców Nielepic. Stanowią niemal ich ikonę. Mamy nadzieję, że Nowy, 2010 Rok przyniesie równie wiele radości i sukcesów, że dla wielu nowych osób uczyni Stadninę w Nielepicach przyjaznym, ciepłym drugim domem.

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl