Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

"Szkółka jeździecka" powraca do zajęć.

14.09.2009

"Szkółka jeździecka", powiększona o kolejny rocznik młodych kandydatów na jeźdźców nazwanych "przedszkolem", spotkała się w Stadninie w piątkowe popołudnie wraz z rodzicami, by omówić rozpoczynający się nowy sezon. Na spotkaniu ustalono terminy treningów, zasady uczestniczenia w weekendowych zajęciach oraz pracach pomocniczych w Stadninie. Przedłożono atrakcyjny plan startów w zawodach jeździeckich oraz imprezach promocyjnych, w tym również zagranicznych. Rodziców poproszono o akceptację tych zamierzeń, wszak część z nich odbędzie się w czasie roku szkolnego, oraz o życzliwość w traktowaniu potrzeb Stadniny. Dokonano, a w zasadzie przyjęto do wiadomości opracowane z udziałem Kasi propozycje przydziału koni, zarówno młodych, jak i przeznaczonych do startów w zawodach. Również każdy "przedszkolak" uzyskał indywidualnego opiekuna ze strony starszych koleżanek ze "Szkółki". Miło było patrzeć w miniony weekend na zapał, z jakim dziewczęta wykonywały swoje powinności, a także, co ważne, na porządek jaki pozostawiły po sobie. Tak trzymać!  Podajemy numer konta Stadniny, na który prosimy dokonywać przelewów w uzgodnionej wysokości za uczestnictwo w zajęciach, z dopiskiem "szkółka": KBS o/Zabierzów 86 8591 0007 0031 0000 4806 0002.

W piątek oraz w sobotę odbywał się na placu J. Nowaka Jeziorańskiego (przed Dworcem) festyn "Smaki Zielonych Szlaków" , zorganizowany przez Stowarzyszenie pod nazwą "Korona Północnego Krakowa" w ramach "Dni Partnerstwa Lokalnego 2009". Do udziału w festynie zaproszono także naszą Stadninę, reprezentującą gminę Zabierzów, która jest członkiem Stowarzyszenia. Z uwagi na bardzo krótki czas, jakim dysponowała Stadnina na przygotowania, nasza oferta "smakowa" była nieco skromna (jak na możliwości "Nielepickiej Spiżarni"), lecz zaprezentowana w bardzo pięknej oprawie. Ogólne wrażenia z festynu są pozytywne, chociaż nieco stłumione  dość agresywną muzyką z pobliskich głośników. Oferta gospodarstw agroturystycznych z różnych zakątków Polski jest już naprawdę bardzo ciekawa . Osobliwości kulinarne, czyli tytułowe "smaki" spotykają się z dużym zainteresowaniem zwiedzających i przypominają często zapomniane, a znakomite smakołyki podawane w wiejskich domach. Nawiązaliśmy kilka interesujących kontaktów, a pierwsze odwiedziny Stadniny w wyniku festynu ... już w przyszłym tygodniu. Dziękujemy serdecznie Zmarzlince oraz niezastąpionej Kasi Nocoń za piękną oprawę naszej ekspozycji oraz za całościową obsługę imprezy.

Z dużą przyjemnością informujemy, że nasza Stadnina otrzymała zaproszenie z Miedźnej (okolice Pszczyny) od Państwa Rudnickich (właściciele "Portosa") na Hubertusa, który zaplanowano na 10 października b.r. Nasza reprezentacja została poproszona o udział w ludowych strojach huculskich. Miło jest także powiadomić, że naszą imprezę "hubertusową" uświetnią swoją obecnością zarówno Państwo Rudniccy, z pięknym koniem rasy fryzyjskiej, a także przyjaciele z Węgier (Stadnina w Szigetcsep k/Budapesztu).

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl