Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

"Fryderyk" i "Kunegunda" zwiedzają Galicję.

20.08.2009

Zapowiadano już wiele tygodni temu, że do węgierskich przyjaciół ze Stadniny w Szigetcsep k/Budapesztu zostały sprzedane nasze konie "Primo" i "Maciopek" (właściwie "Faun"), w zamian natomiast przybędą osiołki. Tak też się stało we wtorkowe popołudnie. Jakaż była radość, gdy z przyczepy ukazały się ... ogromne uszy, a w chwilę później "Fryderyk" we własnej osobie! Zaraz za nim "Kunegunda", z małym osiołkiem w brzuchu, która spełnia teraz rolę niani dla nieletniego "Freda". Przemiłe i bardzo dobrze wychowane osiołki stały się natychmiast ulubieńcami najmłodszych uczestników obozu konnego, a także ich rodziców.

Podobnie, jak w dawnej Galicji, gdy wędrowano bez przeszkód z Polski na Węgry, tak i teraz, w drogę powrotną do Szigetcsep pojechały nasze konie - "Primo" i "Maciopek". Prawdę mówiąc, trudno je było żegnać, bo były to konie znakomite w pracy, cenione i lubiane przez bywalców Stadniny. Mamy też drobną satysfakcję, że na Węgry, do kraju w którym wykluczono z hodowli konie huculskie o umaszczeniu srokatym, trafił właśnie "Primo", syn "Fanta". Jeszcze raz nasi węgierscy przyjaciele wykazali, że dla znawców koni liczy się ich dzielność i przydatność użytkowa, a umaszczenie może tylko stanowić dodatkową atrakcję. Dlatego wybrano "Primo" i "Maciopka".

Już za miesiąc zobaczymy się z węgierskimi przyjaciółmi ponownie, bowiem będziemy gościli ekipę ze Stadniny w Szigetcsep na Dniach Tradycyjnego Łucznictwa Konnego w Nielepicach. Już dziś otrzymaliśmy też zaproszenie do udziału w pierwszej "Ścieżce huculskiej" w Szigetcsep, która odbędzie się 01 maja 2010 r. Jasne, że pojedziemy!

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl